Yücel İletişim Grubu kurucusu

1974 Bursa doğumlu. Ortaöğrenimini Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1998 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Almanca İşletme ve Enformatik Bölümü’nden mezun oldu, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı.

İş hayatıma gelince… Çocuk yaşta, yaz aylarında Şinasi Çelikkol'da çalışmaya başladı. Çilekli sütten, simide, kazı-kazan’dan, eski dergilere kadar birçok ürün sattı. Üniversitede okul harçlığımı çıkarabilmek için konsinye aldığı zeytinleri iki yıl boyunca İstanbul'da pazarladı. Yazları da Kapalıçarşı'da işportacılık… Tüm bu çalışmalarıma rağmen okulu da asla ihmal etmiyordu.

Daha sağlam ancak bir o kadar da sermaye gerektirmeyen bir iş arıyordu. Derken sigortacılık yapmaya başladı.

İlk maaşlı ciddi işi Kuzey Tekstil-Ahmet Sarı’nın yanında çalışmakla başladı. İthalat asistanı olarak işe girdi. Kore'den kumaş ithalatı göreviydi. İş ilişkisi yönetimini orada öğrendi. 

Sonra Bulgaristan-Türkiye bağlantılı bir işletmede çalışmaya başladı. Kumaş ithalatı, konfeksiyon ve Bulgaristan'da inşaat işlerinin nasıl yapıldığını burada öğrendi. 

Kurumsallığın kök saldığı, uluslar arası bir şirkette, Bosch'ta çalışmak için girişimde bulundu. 1995 yılında öğrenciyken stajımı Bosch’ta yapmıştı. Bu, orada işe girmem için büyük avantaj oldu. Normal bütçe departmanı elemanı olarak işe başladı. Kurumsal yönetim anlayışı, insan kaynakları, performans ve evrensellik gibi kavramları Bosch’ta öğrendi. 

2002 yılında BTSO’dan Genel Sekreterlik teklifi aldı. Yaklaşık altı yıl Oda’da görev yaptıktan sonra, 1 Şubat 2008 tarihinde, yoluna “hür girişimci” olarak devam etmek üzere Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki Genel Sekreterlik görevimden ayrıldım.

Türkiye’deki ilk strateji okulu TOYSO ve CEO Club’ı kurdu. Ayrıca üniversitelerde, sivil toplum kuruluşlarında, özel sektör firmalarında; liderlik, strateji, gençlik ve yönetim konularında binlerce kişiye seminerler verdi, kongre ve zirvelerde konuşmacı ve moderatör olarak yer aldı.