Bendeniz, doğuştan gazeteci.

İlkokul yıllarında, ‘basın kolu başkanlığı’ ve yanı sıra Hürriyet ve Türkiye gazetelerinin çocuk dergileri ile Bursa’nın Hakimiyet ve Bursa Hakimiyet gazetelerinde ‘fahri muhabirlik’ çalışmaları.

Geçen yıllarla…

Hayata atıldığımda, Uludağ ve Yenigün gazetelerindeki ‘spor muhabirliği’ ile Ekspres gazetesindeki belediye muhabirliği deneyimleriyle de, gazeteciliğe profesyonelliğin ilk adımları atılmıştı.

Bursa Hakimiyet’te geçen 26 yıl ve Sürekli Sarı Basın Kartı’nı taşıyabilme gururunu yaşadık.

Mesleki başarı ve gururu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Alman Konrad Vakfı’nın işbirliği ile Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Merkezi’nin 1.’lik Başarı Ödülleri’yle bir başka mutlulukla taçlandırdık.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği geleneksel mesleki yarışmada, mesleğimizin ilk yılıyla başlayan başarı ödülleri, yıllar geçtikçe farklı dallarla yerini almıştı.

Özellikle…

Yerel yönetimler alanında, aralıksız 26 yıl yerel yönetim alanında muhabirlik ve yazarlıkla ülkemize, kentimize ve topluma katkılarımız oldu.

Gazetecilik mesleğini yürütürken, düşüncelerimizin objektifliği, doğruluğu, hukukiliği ve bilimselliği, akademik meslek odalarının ulusal ve yerel ödülleri aracılığıyla da bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Muhabirliğimizin ardından yazarlıkla güçlenen ilkeli ve başarılı gazeteciliğimiz, kurumsal güven ve takdirle televizyon ekranlarına da taşındı.

Henüz 2000’li yılların en başlarında,  gazetecilikte ilk bireysel internet sitesini açarken, hem www.serkaninceoglu.com adresi hem de, sosyal medya mecrası içerisinde Facebook, Twitter ve Instagram’da, düşüncelerimizi kamuoyuna da taşımaya devam ediyoruz.

Halen...

Bursa'nın haber poralı; www.bursa.com'da, günlük makalelerimizle okuyucularımızla buluşuyoruz, Bursa'nın gündemine ilişkin çarpıcı gelişme ve yorumlarımızı paylaşıyoruz.

Ne mutlu bana…