USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Neden Wiki Bursa?

30-03-2016

BURSA.COM'un "Sosyal Sorumluluk Projesi" olan BURSA.COM/WIKI; Bursalıların katkılarıyla gelişip büyüyen "BURSA'NIN YAŞAYAN ANSİKLOPEDİSİ"dir. 

Kurucularından Jimmy Wales, Vikipedi'yi, “Dünya üzerindeki her insana kendi dilinde, en üst kalitede, bedava bir ansiklopedi oluşturma ve dağıtma uğraşısı” olarak tanımlıyor.

Keşfedilmiş Amerika’yı yeniden keşfetmek için elimize pusula ve daha önce çizilmiş haritaları almadan okyanusa açılmanın anlamı yok.

Bursa tarihi araştırmacısı Raif Kaplanoğlu’nun 50’den fazla kitap çalışması Wiki Bursa’nın altyapısını oluşturdu. Keza Dr. Murat Kuter’in kitapları da bu temele katkı sağladı.

Tarihi, bizzat yaşayanlar yazmalı. Yıllar sonra geçmişin tozlu raflarından tarih çıkarmanın zorluğunu en çok bu konuda çaba harcayanlar bilir.

Bugünkü internet ve iletişim teknolojisinin avantajlarını kullanarak yarınlara bırakılacak bugünün Bursa tarihini hep birlikte yazabiliriz.

Vikipedi’yi pusula yapan Türkiye’nin en büyük şehir portalı bursa.com, sosyal sorumluluk kapsamında dünyanın en kapsamlı özgür şehir ansiklopedisinin altyapısını oluşturdu. Geliştirme, yaşatma görevi de, tarih bilinci taşıyan Bursalıların…

NASIL GİRİŞ YAPILIR?

bursa.com/wiki’ye içerik eklemek için, ana sayfa sağ üst köşede bulunan “içerik ekle” tuşuna basıp, açılan ekrandaki verileri doldurunuz. Örneğin girilecek veri özgeçmiş ise “Kim Kimdir” kategorisini seçiniz. Yer adları, Bursa’dan İlkler, İlçeler, Tarihi Eserler, Makaleler şeklindeki kategoriler de kullanılabilir.
Girilecek içeriğin başlığından sonra Text bölümüne içerik metnini ekleyiniz.
İçeriği destekleyecek görsel malzemeyi, "resim" başlığı altındaki "dosya seç"i tıklayarak görsel malzemenizi yükleyebilirsiniz.

Daha önce başka kullanıcılar tarafından girilmiş verilerde, yanlış ya da hatalı olduğunu düşündüğünüz bilgiler için düzeltme isteklerini de aynı yolları izleyerek iletebilirsiniz.

ÜYELİK

Wiki Bursa’nın kullanımı üyelik gerektirmez. Sadece içerik girişlerinde verilerin güvenirliği açısından ad soyad ve e-posta adresi istenmektedir.

HUKUKİ KONULAR

bursa.com/wiki, kullanıcılar tarafından iletilen içeriklerin doğruluğunilişkin şüpheye düşerse, içeriği yayınlayıp yayınlamamakta serbesttir.
İçerik sağlayıcılar, yayınlanan içeriklerinden ötürü, bursa.com/wiki yayıncısı KOLAYLI İNTERNET BASIN YAYIN SAN. TİC. AŞ’den hiçbir hak talep edemez.

bursa.com/wiki ile ilgili
SIKÇA SORULAN SORULAR (S.S.S.)

bursa.com nedir?
bursa.com, Habercilikte Bursa’nın en çok okunan haber sitesi ve yaşamdan spora-Bursaspor’a, ekonomiden magazine, siyasetten sağlık, eğitimden kültür sanata kadar; kente dair her ayrıntıyı bulabileceğiniz, “BURSA’NIN İNTERNET PORTALI”dır.
Bursa.com bünyesinde yer alan bazı projelerimiz:
bursa.com/wiki: Bursa’ya ilişkin tüm ansiklopedik bilgilere, kişilere, kuruluşlara ulaşabileceğiniz bir sosyal sorumluluk projesidir.
www.bursa.com/stk: Bursa’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının; etkinlik, duyuru, yardım kampanyası gibi bilgilendirmelerine ilişkin haber, fotoğraf ve video girebilecekleri, ücretsiz web altyapısı sunan bir STK portalıdır.
www.bursa.com/sektor : Bursa’da faaliyet gösteren özel sektör kuruluşlarının; firma tanıtımı, ürünlerinin tanıtımı, etkinlik, duyuru, gibi bilgilendirmelerine ilişkin her türlü bilgiyi girebilecekleri bursa.com uzantılı supdomainle birlikte web altyapısı sunan bir sektör portalıdır.
bursa.com/sektor-rehberi: Bursa’daki tüm firmaların sektörel dağılımlarının, telefonlarının, adreslerinin, maillerinin, web sitelerinin yer aldığı firma rehberidir.
bursa.com/guide: Kentimize gelecek yerli ve yabancı misafirlerin, hatta Bursalıların Bursa ile ilgili ihtiyaç duydukları tüm bilgilere kendi dillerinde ulaşabilecekleri bir Bursa rehberidir.
www.bursa.com/etkinlik: Konserler, balolar, toplantılar, sergiler, yemekler, tiyatrolar, sinemalar, özel gösterimler, müzeler, kültür turları kısacası sosyal yaşama ilişkin her şeyin yer aldığı etkinlik programı sayfasıdır.

bursa.com/wiki nedir?
Bursa’nın internet ortamında yaşayan ansiklopedisidir. Kullanıcı katkılarıyla gelişip büyür.

bursa.com/wiki ücretli mi?
bursa.com/wiki ücretsizdir. Kullanım için üyelik de gerektirmez. Sadece, bilgilerin güvenirliğini sağlamak amacıyla içerik katkısı sağlayanların ad soyad ve mail adresleri alınmaktadır.

bursa.com/wiki’ye içerik girişi nasıl yapılır?
Ana sayfa sağ üst köşedeki içerik ekle butonuna basarak, adınızı soyadınızı ve mail adresinizi girdikten sonra, text bölümüne içeriğinizi ekleyip gönderebilirsiniz.