İşadamı, Floteks yönetim kurulu başkanı

1952 yılında Bursa'da doğdu. İlkokulu Bursa-Osmangazi’de, ortaokulu Avusturya Lisesi’nde, liseyi Robert Koleji’nde, üniversiteyi ise Zürih Teknik Üniversitesi'nde okudu. 1977 yılında kimya mühendisi olarak mezun oldu. İlkokulda okurken “çıkartma” işine girdi. 10 adet çıkartma satıp 15 kuruş kazanırdı. Babası Mehmet Beysel, Bursa’nın en eski inşaat mühendisi ve müteahhitlerindendir. Babasının yanında proje çizimlerinde çıraklık yaptı.

Üniversite’den mezun olduktan sonra 1977 yılında Türkiye’ye döndü ve o tarihlerde Celal Dıbırdık’a ait olan Plateks fabrikasında 3-4 ay çalıştı. Kendi işini kurma hayali ağır bastığı için burada kısa süreli görev yaptı.

Tekstil konusunda yeni bir teknoloji olan “floklama (kadife görünümlü kaplama) uygulamasına geçmeyi amaç olarak seçtiği için Floteks'i kurdu. Gazcılar'da, babasının yaptığı binanın bodrum katında, 100 metrekarelik bir atölye, 5- 6 kişi ve çok az bir sermaye ile sanayiciliğe başladı. 

İki milyon Mark'a mal olması gereken floklama tesislerini, kendi düşünce ve tasarımlarıula 15 bin Mark'a mal etmeye çalıştı. Tesisinde ilk ürettiği “kadife kaplı kutu”mu büyük bir heyecanla Tofaş’a götürdü. Ne yazık ki Tofaş’ın satın almacıları, “kaliteniz yetersiz” dediler. Bunun üzerine tüm zorluklara rağmen özel yapıştırıcı ve kaplama temini için yurt dışına gitti. İki ay çalıştı ve sonunda en iyi kaliteyi yakaladı. Ürettiği, üstün kaliteli ürünümü götürüp Tofaş’a takdim etti. Ürün beğenildi, fiyatını sordular. Teklif ettiği fiyatın yarısını vereceklerini söylediler. “bu fiyata, bu kalitedeki malı veremem” deyince, o zaman “kaliteni düşür” dediler. Böylece 2 aylık yurt dışı araştırması, malzeme ithalatı vs. hepsi çöpe gitti. Kendi kendisine şu sözü verdi. “Hiçbir zaman otomotive, üretimimin yüzde 20'sinden fazlasını satmayacağım…” Halen de aynı görüşte.