Yönetim kapalı kutu!


Bu kurban bayramı sıkıntılımı, yoksa huzurlu mu geçecek doğrusunu söylemek gerekirse bilemiyorum.Bunun en büyük nedeni 50 yılı bulan meslek yaşamımda ilk kez böylesine kapalı bir kutulu olan Bursaspor yönetim kurulunu ne gördüm ne de tanıklık ettim. Ne de çalıştım. Bu ilk oluyor.

Seçim öncesinde sizlerle sürekli bir arada olanlar, şimdi telefonlarınızı açmamak için birbirleriyle yarışıyorlar. Ne yapalım bizler böyle sıkıntılı günlere alışığız. Bu günleri de aşarız. Nasılsa lig önümüzdeki hafta start alıyor.

Bu durum gerçekten çok zor ve sıkıntılı.

Böyle bir ortam içerisinde biz mesleğimizi unuttuk.

Dedikodulardan haber üretme uğraşı içerisine girdik.

Bu gerçekten bizler adına utanç verici bir gelişme.

Ne diyelim bu sıkıntılı günlerde elbet biter. Sonrasında söz hakkı bizlere gelir.

Ancak başkan Mesut Mestan Uludağ Limonata ile forma sponsorluk anlaşmasını imzalarken, Ağustos ayının ilk haftasında transfer tahtasını açacaklarını tekrarladı. İlk haftayı geride bıraktık. Ağustos’un onuncu günü geride kalıyor.  

Kulübün resmi internet sitesine bile bir iki satırlık ‘açtık’ açamadık diye bir not dahi düşemediler. Bizlerde taraftarlar gibi beklemedeyiz.

Tahta henüz açılmasa da, gazetelerde ve sosyal medyada transferlerin isimleri uçuşup duruyor. Meslektaşlarım haklılar. Sizler telefonları açmaz. Haber vermezseniz elbette bu tür haberler sürekli olur. Olmaya da devam eder ve bu kez taraftarların tepkileri de size döner. Haberiniz olsun.

Benim en çok üzüldüğüm bir başka olay ise şampiyonluk tacını takmış bir Bursaspor Kulübünün lisans alamaması gibi acı bir olayla yüz yüze geldik. Koskoca yeşil beyazlı camia Sportif, Altyapı, Personel, Hukuki ve Mali Kriterlere göre yapılan inceleme sonrasında sınıfta kaldı ve lisans alamadı.

Türkiye Futbol Federasyon aralarında Bursaspor'un da olduğu kulüplere 30 gün ek süre vererek eksiklerin düzeltilmesini istedi. İnşallah Mesut Mestan yönetimi bunu başarabilir.

Bursaspor için ‘hayırlı’ olur demekten başka bir şey gelmiyor içimden.

BU RAKAMLAR YAKIŞMADI

Bursaspor yönetim kurulunun maddi destek için başlattığı SMS kampanyası nedendir bilinmez arzulanan ilgiliyi göremedi. 3 milyonu aşan bir nüfusa sahip olan Bursa’da bu rakam komik sayılabilecek 18 bin. Bence bu sayının şuan 100 binlerde olmasını isterdim.

Tamam taraftarlar SMS atarak kaynak yaratma uğraşında. Peki Bursa’nın anlı şanlı sanayicileri, büyük fabrika sahipleri, Bursa’daki sanayi bölgesinin yöneticileri, BTSO nerede onu merak ediyorum.

Onlar Bursaspor’un bu dar boğazdan çıkması için yardım elini hiç uzatmayacaklar mı? Taşın altına ellerini sokmayacaklar mı acaba…

Yorum Ekle