TİMSAH’TAN BEŞİ BİR YERDE


Futbolda gitmişle bitmişi oynamanın zorluğunu iyi bilirim. Eskişehirspor ligden, Bursaspor ise hedeften çoktan düşmüş. İki takımın da derdi tasası kalmamış, sezon defterleri kapanmış...Anlaşılacağı gibi Eskişehir’deki maç tipik bir yalan rüzgârı... Ligde hesabını iyi tutamıyorsan bakkal hesabıyla buralarda kalırsın.

Bu sezon dışarıda oynadığı 16 maçta 30 puan kaybeden Bursaspor deplasman fukarası! İçeride bu kadar puan çıkarıp, dışarıda bıraktıklarına bakarsan hesabın yanlışlığı ortaya çıkar.

Mustafa Hoca’nın ‘yerli malı kentimin malı’ düşüncesiyle tamamen Vakıfköy patentli henüz yüzünde sakal-bıyık bitmemiş gençlerden oluşan on birle maça başlaması hem doğru hem de akılcı bir düşünce.  Hele hele 16 yaşındaki Hamza Baran’ı sahaya sürmesi; onu ‘Bursaspor’da forma giyen en genç oyuncu’ unvanıyla tarihe geçirmesi alkışı hak eden bir karardı.

Böylesine ligde kıymeti-harbiyesi olmayan maçlarda hocalar motive amacıyla ilk 11’lerini geceden oyuncularına bildirir. Mustafa Er’de böyle yapmış olmalı ki; görev tebliğini alan genç öğrencileri heyecandan sabaha kadar uyumamış gibi ilk çeyrekte sahada uyur-gezer görüntüsündeydiler...

Ne zaman ki kalelerinde gördüler kendilerine geldiler, topyekûn Kırmızı Şimşekler’in üstüne yüklendiler...

Neticede 5-1 gibi net bir skorluk galibiyetle bu sezon o çok üzdükleri taraftarlarına 3 puan hediye ettiler.

Maçın içine girip, şu iyi oynadı, bu iyi oynadı denilecek bir oyun olmadığı için fazla söze gerek yok ama söylenecek sözümüz çok.

Yıllardır izlediğimiz gibi ‘İçi geçmişlerle, işi bitmişlerle’ Bursaspor’un bugün geldiği durum ortada..                                                                         

Adı sonra duyulacak Vakıfköy ürünü gençlerimizin yeteneğini önceden keşfetmenin bir ayrıcalığı vardır.

Mazinin büyülü sıcaklığının olduğu yıllarda kalelerin arkasında oyuna girmek için bekleyen çocuklar olurdu, kimseler göremese de o çocuklar orada.
Eskişehir’de gördüğümüz gibi 16-17 yaşının düşlerine kanatlanmış nice Yeşil Beyaz renklere sevdalı genç Bursaspor formasıyla Türk futbolunun geleceğine adını yazdırmayı bekliyor.

Yıllardır Bursa’da nice örneklerini gördüğümüz gibi yaşı geçmiş şöhretler, çıkma çakma yabancılar futbolcu denizinde sandal olabilir hatta bazıları gösterişli yat da olabilir.

Ama yürekleri Bursaspor aşkıyla çarpan bizim gençlerimiz denizin ta kendisi.

Bir deniz kaç gemi eder kaç yat?

Yıllardır bir türlü anlayamadık ama şu sıralar bunları öğretiyor hayat!

 

 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ahmet ŞENKUL 01 Mayıs 2021 18:30 Mustafa hocam maçın ve skorun tabii ki önemi var genç oyuncularımız neler yapabileceklerini göstermek istiyorlar vitrine çıkmak istiyorlar gelelim eksiklere defanstaki kötü gidişe ataberk gidici olduğunu hissettirince kaledede güvensizlik oluştu zaten defans güvensiz buna birde kaleci eklenince işler allak bullak ha çok topçumuz var hepsi birer yıldız olacaklar amma bu yıl tahtanın mutlaka açılması gerekiyor ve 5-6 adet oyuncu şart hele hele kaleci mutlaka dışarıdan olacağı benziyor çünkü Ataberk ile ipler koptu ama bizim öncelikli en önemli konumuz kongre adaylar var mı var ise kimler siz gazeteci basın mensubu arkadaşlardan ricam lütfen adaylara Bursaspor’un aylık gideri ne kadar Bursaspor’un borcu ne kadar ödeme planı ne Bursaspor Başkanlığı’na ne için geliyor kariyer ve ünvan almak istiyorsa başka mecralara Bursaspor klubü yaşlanınca torunlara masal anlatmak için kurulu bir kurum değil