sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Temel metal fiyatları durağan


Moody‘s Investors Service, global temel metal sektörü için görünümü negatiften durağana revize etti.Yayınladığı raporda, Çin ekonomisinin yeniden açılması ve erkenden toparlanmasının hem temel metallere talebi hem de güveni artırdığını belirtti.

Moody‘s Başkan Yardımcısı Carol Cowan yaptığı değerlendirmede, “Global temel metal sektör için durağan görünüm pandemi ile ilişkili bozulmaların ardından Çin ekonomisinde görülen iyileşmeyi yansıtıyor. Ancak her metalin arz-talep göstergelerindeki değişikliklere bağlı olarak toparlanma inişli çıkışlı olabilir” ifadelerini kullandı. Temel metal fiyatlarını dipten döndüklerini ve iyileşen talep ile birlikte özellikle üçüncü çeyrekte daha yüksek fiyatlar görüldüğünü belirten Cowan, ancak genele yayılan bir toparlanma olmaması halinde fiyatları cari seviyelerde kalmaya devam edeceğini savundu.

Moody‘s, yeni madenler için yatırım ihtiyacı, artan siyasi risk ve kaynakların millileştirilmesi ile artan çevresel risklerin gelecekte temel metal sektörü için ana konular olacağını da vurguladı.

Yorum Ekle