SAKIN HA!


Vakıfköy’ün artık Bursaspor’un altyapısı olduğundan ben pek emin değilim!Futbol kulüpleri neden altyapı kurup oraya sürekli yatırım yaparlar? 

Cevap basit… 

Oradan yetişecek genç oyuncuların öncelikle A takıma girip maksimum düzeyde katkı yapması ve iyi bir teklif geldiğinde de kulübe maddi kazanç sağlamak için satılması için. 

Bursaspor’un Vakıfköy’ü kurma amacı da bu zaten. 

Ama gelin görün ki 50 yıllık Vakıfköy birkaç istisna dışında bu görevini maksimum değil hep minimum düzeyde yapabiliyor. 

Bunda mental yetiştiriliş, yönetimsel hatalar olduğu gibi oyuncuların karakter yapıları da önemli etken. 

Vakıfköy son zamanlarda adeta Bursaspor’un değil, İstanbul başta olmak üzere çeşitli kulüplerin altyapısı haline dönüşmüş durumda ! 

İlk kez Vakıfköy’de futbolla ciddi manada tanışan oyuncular, Bursaspor’a fayda sağlamadan başka kulüplerin formalarını giyer oldular. 

Ancak son zamanlarda bu kayıplarda yönetimsel hatalar çok fazla ön plana çıkmaya başladı.  

Ön planı geçtim direkt “Başrollerde yönetim var” diyebiliriz. 

Evet mevcut yönetim bu konuda iyice ipin ucunu kaçırmış durumda. 

Ayrılık süreçlerinde kim suçlu kim değil çok da önemli değil.  

Ki eminim futbolcularında büyük yanlışları vardır.  

Çünkü işlerinde karakter sorunu olanlar da oldukça fazla. 

Ancak sonuç olarak bu oyuncuların elde tutulamaması yönetimsel bir zaaftır. 

Başını alıp gidenlerin arkasından bakakalırken şimdi de üç kuruşa elden çıkarılmak istenen Vakıfköy oyuncuları olduğunu görüyoruz. 

Adnan Batır yazmış dün, bakar mısınız lütfen! 

Taha Altıkardeş: 1 milyon 500 bin €  

Batuhan Kör: 1 milyon €  

Kerem Şen: 700 bin €  

Vefa Temel: 500 bin €                  

Bu rakamlar, bu oyuncular için belirlenen bonservis ücretleriymiş ! 

Evet “Ederini bulan her oyuncu satılabilir” buna katılıyorum da bu oyuncuların ederi bu mu yani?

Ayrıca satacaksan doğru zamanda satacaksın. 

Madem hala Süper Lig hedefini kovaladığımızı iddia ediyorsunuz sene sonuna kadar bir kere oyuncu satmamanız gerekiyor. 

Ha “Para lazım satmadan transfer yapamayız” diyorsanız da böyle bir futbolcudan alınması gereken rakama 4 futbolcuyu peşkeş çekmeyeceksiniz! 

Evet net söylüyorum bu rakamlara oyuncu satmanın adı Bursaspor’un gençlerini birilerine peşkeş çekme olur, Bursaspor’a ihanet olur. 

Türkiye’nin konuştuğu, Avrupa’nın takip ettiği 18-20 yaşındaki yıldız adayı gençlerini üç kuruşa satıp 35 yaşında adamlar alarak mı Bursaspor’u başarılı yapacaksınız? 

Bir taraftan Bursaspor’un kaybettiği efsane oyuncularının anısına güzel şeyler yaparken diğer böyle yanlış işler yapmak anlaşılır gibi değil. 

Kadroda işe yaramaz transferleriniz dururken, Bursaspor’un geleceğini yok etmek kabul edilemez. 

İşte şimdi yönetici mahareti gösterip o çöpleri ne yapıp edip gönderin de Bursaspor mali olarak bir yükten kurtulsun. 

Gelecek vadeden gençleri günü kurtarmak için üç kuruşa satmak için değil, kulüpten hak etmediği paraları alan işe yaramazları göndermek için enerji harcayın. 

Bursaspor Kulübü, Vakıfköy’e o kadar emeği, yatırımı oradan yetişen meyveleri başkaları bedavadan yesin diye yapmıyor. 

İstanbul'un malum kulüpleri ya oyuncuların hak ettiği değeri Bursaspor'a verirler ya da avuçlarını yalarlar, yalamalılar !

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ömer 07 Ocak 2022 09:39 M.er hoca ile Vakıfköylü oyuncuların iskelet kadro kurulmuştu.Tecrübeli bir kaç iti transfer beklerken 17 transfer yapılması gençlerden oluşan kadronun bozulması ile şuan yapılan hatalardan en büyüğü...

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hasan 07 Ocak 2022 19:50 TARIK KARDEŞİM SENDE BILIYORSUNKI ARTIK HICBIRSEY ESKISI GIBI OLMAYACAK MESLEGINIZ GEREGI BISEYLER YAPMAYA CALISIYORSUNUZ KABUL EDIYORUM BURSASPOR ONCE TARAFTARININ COK CAHILCE DAVRANISLARI YUZUNDEN KUME DUSTU MESUT MESTANI SECEREKTE IPI CEKILDI BU SEHIRDE EMEGI OLAN BIR KISI OLARAK ICIM SIZLIYOR EVLADIM GIBIYDI UZERINE TITRER KIMSEYE LAF SOYLETMEZDIM AMA MAALESEF BURSA VE BURSASPOR ICIN YAPACAK BISEY KALMADI GIBI BEN SON OTUZ YILDA NEREDEYSE TUM MACLARA GIDEN ADAM BUYIL SADECE A.GUCU MACINI MARATON USTUN ENUSTUNDEN SESSIZCE SEYRETIM BASTA ESIM KIMSE BEN MACA GITMIYORUM DESEM INANMAZLARDI AMA YAPACAK BISEY YOK BURSASPORA COK VERDIM HELAL HOS OLSUN AMA KIM BURSASPORUMUN KURUSUNU YEDIYSE HAKKIMI HELAL ETMIYORUM RABBIM ONLARIN SURUMSURUM SURUNDUGUNU GOSTERSIN