sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


PABLO NEREDE?


Türk futbolunda ve Bursa’da kalıcı izler bırakan Batalla’ya ve sevenlerine yapılan jeste kim engel oluyor?Biliyorsunuz Bursaspor’un eski yöneticisi Avukat Hakan Dinçtürk 2009-2010 sezonu şampiyonluğundaki en önemli pay sahiplerinden olan ve başarılarıyla Bursasporluların gönlüne taht kuran Pablo Martin Batalla'yı bir heykelle ölümsüzleştirmek istemiş ve efsane futbolcunun heykelini yaptırmaya karar vermişti.  

Hemen kolları sıvayan Dinçtürk metal atölyesi sahibi arkadaşına heykeli yaptırmaya başladı. 

Heykel için de 1963 parçadan oluşan ve Batalla’nın şampiyonluk maçında Beşiktaş’a atığı gol sonrası yaşadığı sevinç model alınmıştı.  

Çalışmalar 5 aylık bir sürede bitti.

Bu arada heykelin nereye konacağı konusunda fikirler değerlendirildi ve en uygun yerin Atatürk Stadı olduğuna karar verildi.  

Son derece doğru bir karardı bu. 

Bu konuda yakınımızda güzel bir örnek de var. Fenerbahçe Stadı'nın yan tarafında Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda Fenerbahçe efsanesi Alex’in heykeli yer alıyor. Brezilyalı oyuncuya gönül verenler gidip o heykele fotoğraf çektiriyorlar. 

Camialar vefalarıyla büyürler. Bursaspor Camiası efsanesine gereken vefayı gösteriyor; ancak şehri yöneten birilerinin engeline takılıyor.  

Stadın yerine yapılan ve Millet Bahçesi denen alana heykelin yerleştirilmesi için başvuru yapıldı; ancak aradan geçen zaman içerinde bu başvuru sonuca varamadı. 

Heykeli yaptıran Hakan Dinçtürk birkaç ay önce haklı olarak bu konuda sitem dolu açıklamalarda da bulunmuştu. 

KORELİ SANATÇININ HEYKELİ GÜZEL OLMUŞ 

Ve önceki gün gördük ki Millet Bahçesine bir heykel dikilmiş. 

Dünyaca ünlü Güney Koreli Sanatçı Young-ho Yoo'nun iki ülke arasındaki kardeşliğin sembolü olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağışladığı Dünya Aynası - Ayna Adam Heykeli, Bursa Millet Bahçesi'ne dikildi. 

Seul'de hazırlanan ve Bursa'ya getirildikten sonra Millet Bahçesi'ne dikilen 4 metre yüksekliğinde, 4 ton ağırlığında ve paslanmaz çelikten üretilen 'Dünya Aynası-Ayna Adam' heykeli Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katıldığı törenle açıldı.  

Heykel sanatından hiç anlamam; ama bakınca güzel göründü bana. 

Tanınmış sanatçıların heykellerinin, objelerinin kentte yer almasını destekliyorum açıkçası. 

Şehre estetik katacak, değer katacak her türlü çalışmanın yanındayım.  

Dolayısıyla “Ayna Adam” heykelinin kente kazandırılmasında emeği geçenleri teşekkür ediyorum. 

Ancak o heykelin açılışında ilk aklıma gelen “Peki Batala’nın heykeli neden hala burada yerini almadı?” sorusu oldu. 

Yani Bursa ile alakasız bir sanatçının heykeli orada 4 metrelik endamı ile kolayca yer bulabilmişken, orada tarih yazan, Türk ve Bursa futboluna damga vuran, bu şehre büyük mutluklar yaşatan 'oranın gerçek sanatçısının' 1.70 lik heykeli neden orada kendine yer bulamamıştı? 

Sayın Yetkililer… 

Pablo’nun heykelinin tarih yazdığı yere dikilmesi için ne olması lazım acaba?  

Neyi bekliyorsunuz? 

O Millet Bahçesini en çok kullananlar malum Suriyeli sığınmacılar, 

Pablo da Suriye vatandaşlığına falan mı geçsin ne yapsın? 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Bahri kara 19 Kasım 2020 01:18 Ilk başta millet bahçesine olmaz bat allanın heykeli orada suriyelilermi Anlıcak batalla sevgisini güzel bir yere olması lazım mesala acemlere birde sayın alinur aktaş alsın o koreli eykelini gitson belediye kapı girisine koysun sabah akşam bakar bakar durur.ve kendinle övünür

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı haydar 18 Kasım 2020 19:41 millet bahçesi değil suriyelilerin merası olmuş

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Vedat Arslan 18 Kasım 2020 12:16 Bu şehirde Bursaspor düşmanları var. Onlar engelliyorlardır.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Özbay Öztürk 20 Kasım 2020 08:39 Heykelin dikilmesini istemeyen Bursaspor Başkanı olmazmı? Ben Başkanımızın telefon görüşmesine şahit olmuş biri olarak söylemi tutturmuşlar bi BATTALLA nedir kardeşim bu kulübün başka efsanesi yokmu ben olduğum sürece o heykeli diktirmem Demiş olma ihtimalini hiç düşünüp araştırdinizmi?

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı fevzi uysal 18 Kasım 2020 11:40 bunda anlamayacak ne var kardeşim batajadan nemalanmamışlardır açık ve net