Kılıçdaroğlu’nun bir ayağı Bursa’da!


Kılıçdaroğlu’nun bir ayağı Bursa’da!Her sandık süreciyle iddiasını ortaya koyan, ancak kaybeden ana muhalefet, bu kez Bursa’da da hiç olmadığı kadar, umut taşıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün yeniden Bursa’daydı ve bazı ilçeleri kapsayan bir toplu buluşma turu içerisindeydi.

Daha önce…                                                                                                                                

Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki aday tanıtımı için gelen Kılıçdaroğlu, dün yeni gelişiyle de, sivil toplum katmanları, kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Buluşma turları ve büyük miting için…

Bursa’yı, ajandasına birden fazla kez not etti.

Bu moralini ve inancını da, açıkçası Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in, ‘Büyükşehir’ adaylığından aldığını düşünüyoruz.

CHP olarak…

Bursa’nın yönetimini alabilmeyi, hiç bu kadar yaklaşmadıklarını düşündüğünü tahmin ediyoruz ve planlı sık gelişleri de, bu düşünceyi doğruluyor.

Ellerindeki verilere göre…

AK Parti ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da yine birinci çıkabilmeyi, MHP’li ittifakla 18-0 kazanmayı bekliyorlar.

Başka sonuç, düşünülmüyor bile…

Ana muhalefete bakarsak…

Kılıçdaroğlu, yerelde yönetimsel anlayış ve genelde ekonomik koşullara dayalı stratejik politika yürütüyor.

Bursa’daki yarışta…

AK Parti ve Aktaş’la aslında CHP’nin değil, Bozbey’in yarıştığını görüyoruz, ancak İyi Parti ve HDP ile örtülü ittifak tartışmaları da, göğüslenmeye çalışılıyor.

Aslında…

Nilüfer’de 15 yılda öyle fazla gelmeyen, Bursa’ya da sık uğramayan Kılıçdaroğlu’nun, Bozbey’in Büyükşehir adaylığıyla bir ayağının kentte olduğunu düşünüyoruz.
Tüm bunlara rağmen…

Kılıçdaroğlu’nun taşıdığı umudu, CHP’lilerin arasında da, ittifak kurulan İyi Parti’liler arasında da görüyoruz.