İnşaat Mühendisleri’nde, Albayrak’a ‘güvenoyu’


İMO'nun mevcut başkanı, bugün yapılan seçimde tekrar aday olan rakibine rövanşı da vermedi ve yeniden kazandı.İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nde (İMO) bugün sandık başına gidildi ve Başkan Mehmet Albayrak, açık farkla yeniden seçildi.

Kentin en faal ve etkili meslek örgütlerinden İMO Bursa Şubesi’nin yeni kongresi, öncekindeki gibi, aynı rakipleri karşı karşıya getirdi.

Başkan Mehmet Albayrak’ın rakibi, yeniden Kemal Cüneyt Erdem’di ve sonuç, 2. kez tekerrür etti.

Bağlı illerle beraber..

Toplam 4 bin 810 üyeden bin 826’sının oy kullandığı seçimde, katılımın; yine düşük olması dikkati çekti.

Sandıktan çıkan sonuçlara göre…

‘Çalışma Grubu’ adayı Albayrak’a bin 80 oy çıkarken, ‘Çağdaş Mühendisler Grubu’ adayı Erdem, 693 oy elde etti.

Yeniden başkan seçilen Albayrak, güvenoyu aldı ve bu sonuçla rakibine rövanşı da vermedi.Yeni dönem yönetim kurulu…

Mehmet Albayrak’ın başkanlığında, Elif Kibar Topçu, Cevat Şahin, Alper Dağdelen, Prof. Dr. Babür Deliktaş, Korhan Başaralı ve Yükseler Göktaş’tan oluştu.

Yönetim kurulu yedekleri ise…

Ahsen Kurnuç Ceylan, Erdem Yardımcı, Cengiz Duman, Atakan Bekar, Tuğba Arı Alpağut, Ozan Olgun, Canan Polat’la şekillendi.

Albayrak tarafından yapılan açıklamada, genel kurul ve seçimin tamamlanmasıyla beraber, birlik ve beraberlik mesajına yer verildi.

Devam edilen…

Yönetimsel sorumluluk bilinciyle, “Meslektaşlarımızın ve kentin sorunlarını çözüm önerilerimizle birlikte dile getirmeyi sürdüreceğiz.” denildi.

Sandıktan çıkan sonuç...

Başkanlık etmenin, 'Çalışma Grubu' tarafından gösterilen adayların seçilmesiyle devam ettiğini ve güvenoyuyla yeniden tescil edildiğini gösteriyor.  

Yorum Ekle