sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Hırslı, sözünü sakınmayan Arınç, ‘Cumhurbaşkanı’ adayı çıkar mı?


Bülent Arınç, hırslı ve sözünü sakınmaz. Siyasetteki emeğini ve gelinen son durumu dikkate alırsak, karşı siyasi ittifakla Cumhurbaşkanı adayı çıkmaması için de önünde engel yok.Bülent Arınç, hırslı ve sözünü sakınmaz. Siyasetteki emeğini ve gelinen son durumu dikkate alırsak, karşı siyasi ittifakla Cumhurbaşkanı adayı çıkmaması için de önünde engel yok.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla çok sert sözlerine hedef oldu, ama parti ve toplum içerisinde “Kamuoyu nabzı yoklanıyor” düşüncesi, yine yaygındı.

Arınç’ın, “Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tutuklu kalmaması lazım. Selahattin Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir.” sözleri, aslında siyaseten önemliydi.

Sol ve Kürt vatandaşlar arasında…

Olumlulukla nabız yoklaması olarak da, özeleştiri baskısı olarak da yorumlandı, ama Erdoğan’ın bertaraf eden çıkışı gerçekleşti.

Gazeteci Murat Çelik’e açıklamasında…

Arınç, Erdoğan’ın sözlerinden rencide olduğunu, görüşeceğini ve kendisinden de dinleyeceğini söylüyor.

Sosyal medya yöntemiyle istifa üslubu olmadığını belirten Arınç, Erdoğan’a atfen, “Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım," diyor.

Kamuoyundaki meraka karşılık, “Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım.” derken, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’ndan ayrılmasının, AK Parti’den ayrılma anlamına gelmediğini belirtiyor.

Sözlerimizin başında…

Arınç’ın, hırslı ve sözünü sakınmadığını vurgulamıştık, ‘AK Parti’yi kuran 3 kişiden sadece kendisi başbakan, cumhurbaşkanı olamadı.’ kaderi var.

‘Milli Görüş’ tabanına rağmen…

Yönetimsel ve politika düşünceleri açısından, siyasetin solunu ve Kürt seçmenleri hoşnut eden ‘demokrasi’ ve ‘adalet’ sözleriyle dikkati çekmiştir.

Bu özelliğiyle…

AK Parti’den ayrı yolda, kendisini ‘Cumhurbaşkanı Adayı’ olarak görürsek de, pek şaşırmayız.

MHP’nin önerisiyle Ekmeleddin İhsanoğlu, CHP’li ittifakla cumhurbaşkanı adayı çıkmıştı.

Sol katılımlı ittifakta…

Olası cumhurbaşkanlığı adaylığı için Abdullah Gül, daha önce bu görev dönemi nedeniyle tabanda benimsenmiyor.

…Ve, şimdi!

Bülent Arınç, elbette CHP’nin içerisinde yer aldığı bir ittifakın cumhurbaşkanı adayı olur mu?

AK Parti ve siyasetteki davasına sıkı bağlı olduğunu, belli zamanlarda sıklıkla ifade etmiştir.

Arınç, uzun yıllar Manisa’da bulunmuştur ve mesleği avukatlığı da yine bu kentte sürdürmüştür.

Ama, Bursa doğumludur ve aile bağları açısından da, bu kente aklını ve zamanını ayırmıştır.

Farklı yaşanmışlarla…

Türkiye’nin yönetimi ve Türk Siyaseti’nde, önemli dönüm noktası düşünceleri ve adımlarının atıldığı Bursa’da, karşı ittifaktan ‘cumhurbaşkanlığı adaylığı önerisi alırsa ve süreci oluşursa, şaşırmayız da…

Bursa’daki milletvekilliği dönemiyle farklı siyaset çevreleri ve büyükleriyle güçlü dostluklar, bağlar oluştu.

Dolayısıyla…

Bursa’nın kentsel ve tarihsel kimliğinde önemli yeri olan bir semtte, bu kenti kucaklayan siluetle cumhurbaşkanlığı telkin ve önerisi alması ve kucaklanmak istenmesi, doğal olacaktır.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hayrettin Topçu 24 Kasım 2020 13:45 Burası Türkiye siyaset her dakika bir yerlere veriliyor hiç şaşırmam