Heyecan yeniden başlıyor


‘Yeniden Zirveye’ sloganı ile TFF 1. Ligi’ne başlayan Bursaspor, Side kampı sona erdi.Yoğun çalışma programı ve oynanan iki hazırlık karşılaması sonrasında verilen bir günlük tatil bitti ve heyecan yeniden akşam üzeri yapılacak çalışma ile start alacak.

Ve Bursaspor ligin ilk yarısında İstanbul’da 3-1 yenildiği Fatih Karagümrük mücadelesiyle ikinci yarının startını verecek. Tabii ki hedef sezon başında belirlendiği gibi yeniden Süper Lig olacak.

Devre arasında başlayan transferde teknik direktör İbrahim Üzülmez üç oyuncu gönderip üç isim istemişti yönetimden.

Başkan Mesut Mestan ile Sportif Direktör Selçuk Erdoğan sayısız görüşme yaptılar. Bugüne kadar netleşen tek isim ise Antalyaspor ile vedalaşan Serdar Özkan oldu.

Sanıyorum bugün veya yarın takıma katılacak yeni isimler belli olacak ve takım tamamlanan kadrosuyla hazırlıklarını sürdürecek. 

 

KAMPANYADA DURUM NE!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan 216 bin forma diyerek başlattığı yardım kampanyasında durumun ne olduğunu gerçekten çok merak ediyorum.

Bugüne kadar hangi iş insanları Bursaspor için destekte bulundu.

Her zaman olduğu gibi taraftarların katkısı takıma forma ve malzeme alarak sürerken, Bursa’dan para kazanan, havasını, suyunu kirleten sanayiciler, fabrikaları işleten iş insanları ne kadar verdiler.

En azından benim gibi Bursa’daki birçok spor insanın bunu bilmek. Öğrenmek istediğini düşünüyorum.

 

TFF NE YAPACAK

Sosyal medyada ceza alan kulüpler ile ilgili bir görsel paylaşıldı. Gerçekten dikkatimi çekti. Anadolu takımları bütçelerini aştıklarında cezayı yediler. Ama TFF yönetimini oluşturan üç alternatifli kulübün buradan hiçbir ceza almamasına çığ gibi büyüyen tepki vardı.

Hani haksız da değiller.

Bütçelerinden fazla harcama yapan Fenerbahçe, Beşiktaş’a ceza veremeyeceksen o zaman Bursaspor, Eskişehirspor, Osmanlıspor’a verdiğin puan silme, diğer kulüplere ise koyduğun transfer yasağını kaldırman gerekmiyor mu?

Yaparlar mı diyecek olursanız. Ben inanmıyorum.

TFF’nin gücü sadece Anadolu takımlarına geçiyor.

Onlarda kuzu gibi olup isyan etmedikleri için hep onların canı yanıyor. Yanmaya da inanın devam edecek.

 

SALONDA KÜFÜR OLMAMALI

Pazar günü Tofaş ile Frutti Extra Bursaspor’un basketbolda derbi maçı vardı.

Maç bir kenara beni en çok üzen olay ise tirübünde olan Bursalının belki komşusuna, yolda selamlaştığı arkadaşlarına belki rakip takımı tutuyor diye küfür ve hakaret etmesiydi.

Şu bir gerçek.

Futbol taraftarı salona geldiğinde maalesef böyle üzücü tezahüratlar oluyor.

Ne kadar küfür etmeyin, ettirmeyin deseler de, futbol taraftarı öfkesini yenemiyor. Salonda ailelerin, bayanların ve çocukların olduğunu unutuyor.

Ben buradan Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin ve yönetiminden tek ricam futbol seyircisinin salona mümkün olduğundan az gelmesini ve kötü tezahürattan uzak durdurmalarını isteyeceğim.

Geliri olmayan bir kulüp Frutti Extra Bursaspor. Gelir yok, bir de üzerine üst üste gelen cezalar ise mali açıdan kulübü gerçekten sıkıntıya sokacak.

Fenerbahçe Beko, ardından Tofaş maçlarından gelen cezalar yönetimin canını yakacağına ben inanıyorum.

Taraftarlarımızın kızmadan sakinleşip maç izlemelerini ve takımına sadece tezahüratlarıyla destek olmalarını arzuluyorum. Onların desteği ile bu takım yeniden ayağa kalkar.

Yorum Ekle