Hayatın gerçekleri başlıyor


Dört günlük Kurban Bayramı tatili bugün sona eriyor biz yine hayatın gerçekleriyle yüz yüze geleceğiz.Ağustos ayının ilk haftasında açılacak denilen transfer tahtası ne hikmetse aradan geçen iki haftalık süreye karşın hala açılamadı. Belki yarın (Perşembe) kulübün resmi sitesinden ‘açıldı’ diye küçük bir yazı okuruz.

Onu okumak için büyük bir sabırsızlıkla beklediğimi de belirtmek istiyorum.

Bursaspor’da Mesut Mestan başkan olduktan sonra yaptığı garip uygulamalarla dikkatleri üzerine çekti. Mesela basın mensuplarının telefonları açmadı. Gündem yoğunlaştığında sponsorluk anlaşmasına bile katılmadı. En önemlisi ise antrenmanları basına ve taraftarlara kapattı.

Mesut Mestan 2 aydır Bursaspor Kulübü’nün başkanı. Ancak Mesut Mestan başkanlığından maalesef yeşil beyazlılar bir adım ileriye gitmediği gibi açık kapatılsın dişe satılmadık futbolcu kalmadı. Taraftarlarında iddia ettiği gibi ‘Takım budanmış kavak ağacına döndü.

Umut Meraş gitti. Ertuğrul Ersoy transfer olamadı ama takımla bir kez bile hazırlık maçında oynatılmadı. Muhammed Emin Sarıkaya sözleşmesini uzatmıyor diye U 19 Takımına Vakıfköy’e gönderildi. Kaleci Muhammed Şengezer’i ise para bulabilmek için Beşiktaş veya Medipol Başakşehir’den birine satılacak.

Takımda tecrübeli kim var diyecek olursanız, bir Iasmin Latovlevici, sezonun büyük bölümünü sakatlığı nedeniyle maçsız geçiren Onur Atasayar. Birde Ertuğrul Ersoy. Ara sıra forma giyen Burak Kapacak, sakatlığı nedeniyle sezon başı çalışmalarını kaçıran Ramazan Keskin. Sonrası ise alt yapıdan gelen isimler.

Lig başlıyor transfer tahtası açık değil. Üç gün sonra TFF 1.Lig’de Karagümrükspor ile sezonun ilk resmi karşılaşmasını oynayacaksın henüz kadron belli değil. Hazırlık maçlarında ise sağ bekte İsmail Çokçalış ise stoperde Sedat bir adım öne çıkmış isimler. Samet Aybaba’nın oynatmadığı Ali Akman ile Çağatay Yılmaz hazırlık döneminin iyileri.

Bu kadar belirsizliğin bulunduğu bir ortamda Bursaspor’dan hepimiz başarı bekliyoruz.

Bunun olmayacağını da hepimiz biliyoruz.

Transfer tahtası açılsa bile, yeni gelecek olan isimlerin takıma adapte olmaları nedeniyle geçecek süre içerisinde Bursaspor sürekli ilk üç sırayı zorlayacak takımlarla karşı karşı karşıya gelecek. Bu maçlar kaybedildiğinde takımın rotası ‘Süper Lige’ dönmek yerine ligde kalma mücadelesine dönüşecek.

Taraftar zaten kombine almıyor. Forma almıyor. Kentteki sanayici ve işadamları, politikacılar takıma sahip çıkmıyor. Kimsenin sahip çıkmadığı bir Bursaspor’dan başarı beklemek hayalcilik olur.

İnşallah sonunda yanılan ben olurum.

Yorum Ekle