HAK ETTİNİZ 


Milli aranın ardından Bursaspor’un rakibi Adanaspor’du. Kadrolara baktığımızda Mustafa Er’in bilindik tercihlerini gördük.  

Son haftalarda düşük performans gösteren Recep Aydın’ı yanında oturması en dikkat çekici değişikliğiydi.  

Recep’in hamle oyuncusu olarak daha faydalı olduğunu zaten geride kalan maçlarda da tespit etmek zor değil. 

Mücadelenin başlamasıyla Bursaspor’un baskısı da başladı.  

Yeşil beyazlılar rakibinin üzerine giderken konuk ekip de alan daraltıp Bursaspor’un pas bağlantılarını kesme çabasındaydı.  

Maçın ilk bölümlerinde Ali Akman’ın iki klas pası ile oluşan iki ciddi pozisyon Bursasporluların gol beklentisini artırıyordu.  

Aslında o pasları Ali Akman değil de birileri Ali Akman’a atabilseydi daha ilk dakikalarda tabela değişirdi

Mustafa Er’in öğrencilerinin oyunu önde oynama gayretine Adanaspor da rakibi önde karşılama ile cevap vermesi ile 15. dakikadan itibaren Bursaspor rakip kaleye yaklaşmakta biraz daha zorlanmaya başladı. Ancak ikinci yarının son bölümlerinde yeşil beyazlılar yine rakip kale önünde etkili olmaya başladılar. Ancak final pasları amacına ulaşamayınca ilk yarı golsüz sonuçlandı. 

İkinci yarıda maçın ilk devresinin başarılı isimlerinden Emirhan sakatlığı nedeniyle yerini Ozan İsmail Koç’a bıraktı.  

Maçın bu bölümünde de 1 puana razı bir şekilde Bursa’ya gelmiş olan konuk ekip Bursaspor kalecisi Deniz’i pek rahatsız etmezken yeşil beyazlılar yine daha çok galibiyeti arayan taraftı.  

Yeşil beyazlılar kilidi açmakta zorlansalar da sürekli oyunu rakip sahada tuttular. 

Bursaspor’da skora direkt etki edebilen iki isim Burak Kapacak ve Ali Akman’ın maçın geneline yayamadıkları yüksek performansları belki eleştiri konusu edenler olabilir; ancak bu tip oyuncular her an her şeyi yapabilirler. 

O yüzden skora etki eden isimlere karşı sabırlı olmak gerekir.  

Nitekim de Ali haklı bir penaltı kararına neden olarak galibiyette yine önemli rol oynadı. 

İsmail Çokçalış'ın takımın hücum gücüne katkılarını da es geçmeyelim. Genç oyuncu her geçen gün kendini geliştiriyor.

Bursaspor galibiyeti daha çok isteyen taraftı. Timsahlar maç boyu iyi mücadele ettiler. 

Üç puanı da hak ettiler.  

Böylesi kapanan bir rakibe karşı birçok pozisyon bulmak ve sonuç olarak kazanmayı başarmak bir takım adına önemlidir. 

Bursaspor’un üst sıralara tırmanma hedefini düşünecek olursak çok önemli bir 3 puan kazanılmış oldu.  

Mustafa Er oynattığı galibiyete yönelik futbolla, öğrencileri de sahadaki mücadeleleriyle tebriği ve alkışı fazlasıyla hak ediyorlar. 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mehmet inan 21 Kasım 2020 20:16 Rakip oyunculara bile abi diye hitap eden bu çocuklar her türlü övgüye layıktır bravo gençler bravo VAKIFKÖYÜN ASLANLARI bir kocaman alkısta MUSTAFA ER hocaya bir takım ancak bu kadar pozitif oynatılabilir yoklukta bile ortaya lezzetli bir takım koydunuz SEVİYORUZ SİZLERİ

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı CanG 21 Kasım 2020 18:58 %100. Deplasmanda da aynı olgunlaşan- kişilikli futbolu bekliyoruz. Ve bence 4-4-2 oynayıp, Ali'yi Berat'ın arkasında 2.forvet denemek lazım.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ethem Karan. 21 Kasım 2020 23:13 Bursaspor kazanarak süperlige doğru yürüsün ve süperlige çıksın.Dileğimdir..

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hasan yılmaz 22 Kasım 2020 17:35 Bu gençler böyle oynasın üst lige çıkmasalarda olur

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı CemKaptan 22 Kasım 2020 23:22 Maç sonrası bazı (sözde) taraftar yorumlarını okudum, Burak Kapacak-Ali Akman bu takımda ne iş yapıyorlar diyorlardı, bunlar ya Bursasporlu gibi gözüküp aslında İst. takım taraftarları (oyuncularımızı transfer hayali olan) yada içimizdeki İrlandalı rantı kesilenler. Böyle deli saçması yorumlar görünce cevabını veriyorum ama Bu gibi durumlar da herkes birlik olup yakışan cevabı vermeli. Bir kaç yıldır yaşatılan batırılan bir kulüpten bir sonraki maçı bekleme heyecanını yaşatanlara Teşekkürler.