sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Esgin: Muhalefet şov peşinde, biz icraat!..


İYİ Parti’nin, bugünkü basın toplantısının konusunu öğrenince, AK Parti’nin Bursa’daki doktor milletvekiline, “Sağlıkta AK Parti, Bursa’yı zor duruma mı düşürdü?” diye, tekrar sorduk.İYİ Parti’nin, bugünkü basın toplantısının konusunu öğrenince, AK Parti’nin Bursa’daki doktor milletvekiline, “Sağlıkta AK Parti, Bursa’yı zor duruma mı düşürdü?” diye, tekrar sorduk.

Aslında…

Birkaç gün öncesiyle…

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, kororonavirüste Bursa’yı yüksek riskli 3 ilin arasında göstermişti.
Bursa’da hizmete alınan;

Bursa Şehir Hastanesi’nin, hayati rolünü anlatırken, ‘Bursa’yı Şehir Hastanesi kurtardı’ sonucuna varmıştık.

Bugün…

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türoğlu, Millet İttifakı’nda oldukları CHP’nin tasfiye edilen eski hastanelerle ilgili muhalefetini, tekerrür ettirecek.

Basın toplantısıyla "Bursa, sağlıkta Allah’a emanet” ve “Sağlıkta, işimiz Allah’a kaldı” iddiasında bulunulacak.

Koronavirüste…

Hükümetin açıkladığı ve başlattığı kısıtlayıcı yeni önlemlerin etkisi de, merakla bekleniyor.

Koronavirüsle mücüdale ve tedavide, 1 gün dahi önemliydi ve böyle gidişatla iktidarın ne diyeceği ve ne yapacağı, önem taşıyordu.

TBMM Sağlık Komisyonu’nun üyelerinden…

AK Parti’li milletvekili Dr. Mustafa Esgin’e, Bursa’da eski önemli hastanelerin kapatılmasında, hatalı olduklarını düşünüp düşünmediklerini sorduk.

Eleştiri ve suçlamalara şiddetle karşı çıkan ve tepki gösteren Esgin, İYİ Parti’nin düşünce ve eylemiyle akıl tutulması sergilediğini söylüyor.

Ağır pandemi döneminine dikkati çekerek, “İYİ Parti, siyasi polemikle siyasi menfaat sağlamaya çalışıyor. Bursa’da mantık dışı ve patinaj yapan siyaset yürütüyor. Bu siyaseti, muhatap görmüyoruz.” diyor.

Esgin, “Muhalefet şov peşinde, biz icraat!..” ifadesini kullanırken, mantık dışı hareket etmelerine, İYİ Parti’nin bugünkü basın toplantısını da örnekliyor.

Mantık dışı muhalefet yapıldığını belirterek, “Güya toplumu korumaktan ve sağlığını gözetmekten dem vuruyorlar, ama olası bir depremle yıkılacakları saptanmış riski yüksek eski hastane binalarının içerisine, bu milleti sokmak istiyor.” şeklinde konuşuyor.

Bursa’daki eski hastanelerin bir kısmının yerinde yenilenceğini ve çalışmaların devam ettiğine dikkati çeken Esgin, “Böyle bir durumu, çok kez izah etmemize rağmen, muhalefet, halkımızı da yanıltıyor.” görüşünde bulunuyor.

Esgin, Bursa Şehir Hastanesi’nin;

Farklı ihtisas alanlarıyla alanlarıyla beraber, birçok hastaneyi barındıran ‘sağlık hizmetleri’ uygulaması olduğunu anımsatıyor.

Bu nedenle…

Bursa’daki eski hastaneler ve koşullarıyla kıyaslanamayacağından söz ederek, “Dünyada örnek ve pandemide farkını gösteren şehir hastanesi uygulaması, Bursa’ya da kazandırılmış muhteşem sağlık hizmetleri eseridir” diyor.

Karşılaştıkları ve hizmetleri gölgelemeye çalışan muhalefet nedeniyle “Biz de, iktidar olarak, hizmetlerimizi bir kez daha anlatmış oluyoruz.” demesiyle de dikkati çekiyor.

Bursa’da izlediği strateji nedeniyle…

İYİ Parti’yi uyarıyor.

Esgin’in son sözleri…

“Hükümetimiz ve belediyelerimiz, Bursa’da sorun ve beklentiler için adımlar atıyor, süreçlerini yürütüyor. İYİ Parti, çözümlere ‘kendisinin neden olduğu’ algısı yaratmak için de o konularda basın toplantıları ve eylemler yaparak, kendilerine oya tahvil etmek istiyorlar.”

Yorum Ekle