‘Dünyanın meselesi’, Bursa’da konuşulacak!


Türkiye’nin tarihinde, atalarına kadar geriye dönersek, kadının önemi ve katkıları, tarihe geçen yaşanmışlıklarla görülür.Kadının, toplumdaki statüsü ve yerinin, bilincinin ve temsilinin güçlü olabilmesi, ülkeyi yücelten bir olgudur.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da yönetiminde yer aldığı Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), başarılı çalışmalar yürütüyor.

Misyonda, ilk vurgulanan…

Mevcut siyasal, sosyal ve ekonomik gelişime katkıları için kadınların birikim ve yeteneklerini verimli olarak kullanabilecekleri uygun zemini sağlamak.

3 yıl önce…

KADEM, Bursa’da da temsilcilik açtı.

Özellikle…

Farklı alanlarda uzman, deneyim elde etmiş ve kendisini kanıtlamış kurum ve kişiler, Bursa’daki etkinliklerle paylaşımlarda bulunuyorlar.

Yayınladıkları KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi, bilinçlenmeye yönelik önemli başucu yayını olurken, farklı yaş katmanlarıyla diyalog içerisindeler.

Biçki-dikiş, pasta ve okuma-yazma kursları düzenlemenin ve sorunsal çözümleri sadece kadına şiddetle sınırlı görmenin ötesindeler…

KADEM Bursa Temsilcisi Hatice Şahin, genç ama donanımlı, anne ama toplumsal sorumlulukla yoğun gündem yürütüyor.

Geleneklerimizdeki yardımlaşma ve dayanışmayı, kurumsal diyaloğ ve işbirlikleriyle birleştiren KADEM olarak, iyiliklere ve güzelliklere imza atılıyor.

KADEM Bursa Temsilciliği’nin yapımına sağladığı ve kazandırdığı , Bursa Ramazan Karaalp Kız Öğrenci Yurdu, üniversite gençliğinin temel ihtiyacına hizmet ediyor.

21-22 Aralık’ta, Bursa’da…

Dünyada, insanların ülkelerinden ayrılmak zorunda bırakıldıkları, acımasız gelişmeler ve oluşan koşulların neden olduğu hayat mücadelesi, kadın yönüyle gündeme taşınıyor.

KADEM Bursa Temsilciliği, ‘Sınırlar arasında kadın olmak’ temasıyla ‘Uluslararası göç ve kadın sempozyumu’ düzenliyor.

Dünyanın meselesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi iş birliğiyle Bursa Göç Tarihi Müzesi’nde konuşulacak ve bildiriler kitaplaştırılacak.

Yorum Ekle