DOSABSİAD'a 'Moral' geldi


Tek liste ile gidilen seçimlerde DOSABSİAD’ın 15. dönem yönetim kurulu başkanlığına seçilen Hasan Moral, çalışmalara başlamak için oldukça heyecanlı…Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.

Bazı doğrular önümüzde ve bu doğrulardan yürümek gerekiyor.

Son dönemde başta Amerika ve Avrupa olmak üzere şirketlerin yönetim kadrolarına baktığınız zaman, artık gençlerin tercih edildiğini görüyorsunuz.

Üst nesiller yönetimi gençlere bırakıp kenara çekiliyor, sadece deneyimlerini paylaşmayı tercih ediyor.

Türkiye de bu akıma ayak uydurmaya başladı.

Çünkü mevcut durumdaki başarı ortada...

Sadece şirketler değil, işadamı örgütlenmelerinde de bu böyle… Son olarak Türkiye ve Bursa'nın önemli sanayi bölgelerinden DOSAB’da sanayiciler, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (DOSABSİAD) yönetimi gençlere emanet etti.

Moral Tekstil’in üçüncü kuşak yöneticisi Hasan Moral, ekibi ile birlikte bu önemli görevi devraldı.

DOSABSİAD’da seçimler tek listeyle yapıldı. 15. dönem yönetim kurulu başkanlığına Hasan Moral seçildi. DOSAB’lı sanayiciler genç ve dinamik kadroyla moral buldu!

YURTDIŞINA ÖNEM VERECEĞİZ”

Moral başkanlığındaki DOSABSİAD yönetimi henüz görev dağılımı yapmadı. Önümüzdeki hafta yapılacak görev dağılımından sonra medyanın karşısına geçip projelerini açıklayacaklar.

Hasan Moral, “enerjik ve heyecanlıyız” diyor. Yönetimdeki herkes kendi firmalarında yöneticilik yapıyor. Kendi şirketlerindeki başarıyı DOSABSİAD'da elde edeceklerinden kuşkuları yok. Çünkü inanıyorlar.

Moral, “Yurtdışına çok önem vereceğiz” diyor. Yabancı firmalarla hep bağlantıda kalıp, DOSABSİAD üyeleri için yeni fırsatlar yaratmak için çabalayacaklarını anlatıyor.

Moral Tekstil’de sektörün öncüsü olmak için nasıl çalışıyorlarsa, DOSABSİAD için de aynı heyecan ve azimle çalışacaklarının sözünü veriyor.

“GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Nüfusuyla Türkiye’nin 4. büyük kenti olan Bursa’da önemli bir üretim gücünü temsil ediyorlar, bunun farkında ve sorumluluğunu taşıyor bu genç kadro… Kimler mi var bu kadroda?

Hasan Moral, Vedat Kantar, İbrahim Öztürk, Ayhan Yılmaz, Ufuk Bekil, Recep Solakoğulları, Adnan Şarmen, Adnan Kar, İbrahim Erdemir, Önder Işık, Ertuğrul Pehlivan, Fatih Korkmaz, Çetin Şenay, Fatih Tuğral, Mehmet Can Çallı, yönetim kurulunun asil üyeleri…

Yedek listede ise Onur Kırayoğlu, Arda Efe, Mithat Uğur, Cem Barlas Kalıpçı, Serdar Menemen, Soykan Gülseçen, Cengizhan Küçüker, Emre Oran, Murat Ilıman, Serhan Filibeli, Onur Yılmaz, Rıdvan Kar, Süphan Çilek, Gürcan Çetin, Cengiz Çalışkan bulunuyor.

Hasan Moral’ı dinlemeye devam ediyoruz:

“Bursa’nın üretimden ihracata, istihdamdan vergi gelirlerine kadar değişik alanlardaki ekonomik gücü içerisinde DOSAB ve DOSABSİAD üyeleri de çok önemli bir yer tutuyor.

15. dönem yönetim kurulu olarak aldığımız bu bayrağı daha yukarılara taşıma, üstlendiğimiz görevi en iyi şeklinde yerine getirme gayretiyle çalışacağız. Bizden önceki yönetimlerin izinden hareketle DOSAB ve DOSABSİAD ile ilgili bütün çalışmalar her zaman önceliğimiz olacak. Kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkilerimiz başta olmak üzere, her ortamdaki bütün çalışmalarımızda Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren sanayiciler ile işadamlarının meselelerinin takipçiliğini yapacağız. Ülkemizin 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi olması yolundaki hedefler doğrultusunda, bizler de üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya çalışacağız. Tabii ki her zaman sizlerin desteğine ihtiyacımız olacak. 14. Dönemde başkanlık görevinde bulunan Orhan Tezyaparlar’a ve bütün yönetim kurulu üyeleri ile geçmiş dönemlerde görev yapmış başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine de teşekkür etmek istiyorum.”

Anlaşılacağı gibi, üretmek ve yeni projeleri hayata geçirmek için heyecanla bekliyorlar.

Eskisi gibi “gençtir, toydur” anlayışı kalmadı.

Gençlere yol açıldıkça kendilerini ispat edebildikleri de görülüyor.

Biz de bundan sonraki süreçte yapılan işlerin takipçisi olacağız.

Hasan Moral başkanlığındaki yeni yönetime hayırlı olsun diyoruz.

Yorum Ekle