Dikkat!


Fernandao ve Şener’den sonra mevcut kadrodan kayıp verilirse bu büyük başarısızlık olur onu en baştan vurgulayalım.Yönetim ve Ertuğrul Sağlam transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Ser verip sır vermeden bu dönemi en doğru tercihlerle geçirme çabasındalar. Ser verip sır vermeme kısmı bizim işimize pek gelmese de bir şekilde doğru haber peşinde koşmaya devam ediyoruz tabi ki. Ama tabi hassas bir dönem birebir en yetkili ağızlardan duyduklarınız aynı kişiler tarafından inkar edilebiliyor ya da gündeme gelen ve sizin yazdığınız isimlerden vazgeçilince yazdığınız isimler havada kalabiliyor. Neyse önemli olan kadro için doğru tercihler yapılabilmesi diyelim. Ama öncelikle Fernandao ve Şener’den sonra mevcut kadrodan kayıp verilirse bu büyük başarısızlık olur onu en baştan vurgulayalım.

Transfer çalışmaları sürüyor demiştik de kulübün mali durumu da ortada. Günü gelip geçen borçlar ve yeni transferler için gereken paralar ve kulübün diğer ihtiyaçları için ilk etapta elli milyon liraya yakın bir rakama ihtiyaç var. Bu rakamın bir bölümü maalesef banka kredisi ile karşılanacak. Maalesef diyorum çünkü bu banka kredilerinin bize dönüşü satılmaması gereken kulüp mallarının satılması şeklinde oluyor. Üstelik bu para faize gitmişti. Artık malı mülkü satarak veya, bankadan kredi alarak kulübü herkes yönetir diye yazmayacağım! Çünkü daha önce bu konuda uyarmıştık; ama görüldüğü gibi değişen bir şey yok. Mevcut yönetim üç yıllığına göreve geldi.  Kendi dönemleri içerinde kulübün alacağı gelirleri paraya çevirebilirler; ancak günü kurtarmak adına On yıllık gelirleri ipotek edip gelecek yönetimlerin dolayısıyla Bursaspor’un önünü kapatmaya kimsenin hakkı yok. Camiada şuan transfer çalışmaları kadar bu konuda konuşuluyor Karşılığı olmayan kredilerle kulüp içinden çıkılmaz bir batağa sürüklenirse ne olacak? sorusu aklı başında her Bursasporlu tarafından soruluyor?

Biz de bu konuda uyarımızı yapalım da gerisi Başkanın bileceği iş.

Bu arada bir buçuk ay sonra açılacağı iddia edilen Timsah Arena’nın gelirlerinin satışı konusunda yaşanan durgunluk stadın net olarak yetişeceğinin belli olmamasından kaynaklanıyor diye düşünürken, bu konuda aldığım bir bilgi şaşırttı ve endişelendirdi açıkçası. Bu bilgiyi doğrulatır doğrulatmaz o konuyu da ele alacağım. 

Yorum Ekle