Değişim sinyali


Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez ile sarı kart cezasını çeken Abdullahi Shehu’yu, Altay ile Perşembe günü Bursa’da yapılacak gerçekten zorlu bir lig maçı öncesinde dinleme fırsatını buldum.Ligin boyu kısaldı.

Artık maçların telafisi de bir hayli zor.

Bursaspor’un artık evinde gerçekten puan kaybına tahammülü yok.

Her maçın apayrı bir önemi var.

Şayet Bursaspor yeniden Süper Lige çıkmak, BB Erzurumspor yenilgisiyle kaybetti gibi görünen avantajını yakalayabilmesi için mutlak kazanılması gereken maçları var. Özellikle kendi mabedinde.

İlk önemli maç, Bursaspor’u yakından tanıyan, hatta bu kadroyu oluşturan Yalçın Koşukavak’ın Altay’ı ile olacak.

Kritik maçta yeşil beyazlı futbolcuların gerçekten her zamankinden fazla seyirci desteğine ve onları çılgınlar gibi alkışlayıp destek olacak taraftarlarına ihtiyacı olacak.

Teknik direktör İbrahim Üzülmez’in basın toplantısında dikkat çektiği iki önemli nokta vardı. Bunlardan en önemlisi olan ilki forvet hattı ile ilgiliydi. Üzülmez, “3 haftada Seleznov’unperformansı düştü. Bugün kendisiyle bir görüşme yapacağım. Özellikle Serdar’ın beklentinin altında kaldığını söyleyebilirim.Kubilay benim çok beğendiğim bir oyuncu.Futbolda hırçın olacaksınız, isteyeceksiniz. Futbolda gayretli olanız gerekiyor. Kendisinin de yapması gerekenler var tabi. Perşembe günü görev vermeyi de düşünüyorum

İkincisi ise taraftarlara seslenip, Taraftarlarımız sürekli yanımızda. Zorlu bütün deplasmanlara geldiler. Kalan 11 maçta da yanımızda olmalarını ve bizleri desteklemelerini istiyoruz. Moral ve motivasyonun üst seviyede olan takımların da yarışta bir adım öne geçeceğine inanıyorum demesiydi.

Tecrübeli orta alan oyuncusu Shehu’nun sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini uzatıp uzatmama yönünde henüz karar vermediğini gösteriyordu.

Shehu, eski teknik direktörlerine karşı oynamanın kolay olmayacağına dikkat çekerek; “Altay ile oynayacağımız maç gerçekten kolay olmayacak. Yalçın hocaya karşı oynayacak olmak da zor. Taraftarımız önünde, hedeflerimiz için kazanmamız gerektiğini biliyoruz. Kontratla ilgi konuşmak için doğru zaman değil. Hedefimiz var. O da şampiyon olup Süper Lig’e yükselmek. Zamanı gelince konuşacağız. Şu anda hedefe odaklanmalıyız konuştu.

Aslında, ligin ilk yarısında Altay ile İzmir yerine Menemen ilçesinde yapılan karşılaşmada yaşananların unutulmamasıydı.

Bursaspor taraftarların maça kasıtlı olarak 15 dakika geç alınmasını hiç kimsenin unutmaması beni mutlu etti. Bursa’da onların yaptıkları karşılığını bulur mu diye düşünüyorum. Hislerim beni ‘kesinlikle olmaz’ diye uyarıyor.

Yorum Ekle