sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Cumhurbaşkanı’nın imzasıyla Yıldırım’a değer katacak karar!


Cumhurbaşkanı’nca imzalanan yeni bir karar, Bursa ve 2. en büyük ilçesi Yıldırım’ın kimliği adına, memnuniyet yaşattı.Cumhurbaşkanı’nca imzalanan yeni bir karar, Bursa ve 2. en büyük ilçesi Yıldırım’ın kimliği adına, memnuniyet yaşattı.

Yıldırım’a;

‘Türkiye’nin Doğusu’ demeyi bırakmak gerekiyor.

Yenilenen kent dokusu, gelişen günlük hayatı, ekonomiye katkısı ve üniversitesiyle Batı’lı yerinden soyutlanamaz.

Bugün…

Üniversitesine değinelim.

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Arif Karademir’in kararlılığıyla kurumun, artık Yıldırım’a güçlü şekilde tutunduğunu ve hedefler doğrultusunda istikrarlı gidişat oluştuğunu vurgulayalım.

Kaydedilen çalışmalar ve başarılarla hakkını vermeye çalışan ‘Teknik’ üniversite var.

TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı’nda 23 projeyle ilk sırada ve bütçeden %18,43 oranla Ar-Ge’ye en fazla pay ayıran 2. üniversite.

Yıldırım için…

Üniversite, çok şeyler ifade ediyor.

Bilimsel, ekonomi ve toplumsal düşüncelerin, uygulamaların bir merkezi olarak, Yıldırım’a, Bursa’nın kimliğine nitelik, değer katıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni imzaladığı bir kararname, ilçe ve üniversitesine de müjdeli haber oldu.

Bursa Teknik Üniversitesi’nin yerleşkesinde ayrılan 3 dönüm alan ‘Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ ilan edildi.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bu müjdenin sevincini, sosyal medyaya taşıdı.

Yerli ve milli sanayi ve kalkınma hedeflerine kilometre taşı olacak yeni gelişmeyi, “Üniversite şehri Yıldırım'da, milli teknoloji zirveye çıkacak!” sözleriyle ilçesine duyurdu.

Bursa, yeni bir teknoparka daha kavuşmuş olacaktı ve emeğe geçenlere teşekkür ediliyordu.

Hiç kuşkusuz ki…

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Arif Karademir, kurumunun kimliğine güç katacak çaba ve elde edilen sonuçlarla dikkati çekerken, Teknopark’la da yeni dönüm noktası yaşanıyordu.

Üniversite tarafından yazılı açıklamayla Karademir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, YÖK, Bursa Valiliği, BEBKA ve tüm diğer ilgili kurumlara teşekkür etti.

Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin;

Bursa ve çevresindeki üniversitelerin araştırma kabiliyetini, nitelikli iş gücünü ve bölge sanayisinin tecrübesini entegre etme misyonu ile faaliyet göstereceği de, vurgulanıyordu.

Yorum Ekle