Çok yerinde bir öneri


Bursaspor’un ayakta kalabilmesi için farklı kalıcı gelir kalemlerine de ihtiyaç var.Bursaspor Süper Lig yürüyüşünü uygun adım sürdürürken bizler ve tüm taraftarlar kulüple ilgili değişik konularda kafa yormaya devam ediyoruz.

Bazen önerilerimiz de oluyor.

Bugün yine bir öneriyi dile getirmek istiyorum.

Bana ait değil bu öneri; ama emsallerine de bakınca çok mantıklı olduğunu düşünerek sizlere aktarmak istedim.

Türkiye’nin muhtelif yerlerinde teleferikler var.

En büyüğü, eskisi ve bilineni tabi ki Bursa’daki.

Bu teleferiklerin işletmesi ise özel bir şirkette.

Bir bilgi var bu konuda. Şöyle ki...

Alanya’daki teleferik için yolcu başına 1 lira Alanyaspor’a katkı anlaşması yapılmış geçenlerde.

Sapanca’da yeni kurulacak olan teleferik içinde Sakaryaspor’a aynı şekilde yolcu başına para toplanacakmış.

Trabzon Uzungöl’e teleferik planlanıyor. Trabzonspor’da eminin oradan payını alır.

Peki geçen yıl 1 milyon 180 bin yolcu taşıyan – ki çoğu zengin Arap turistler- Bursa teleferiğinden neden Bursaspor pay almasın?

İşletmeci özel bir şirket; ama Bursaspor’a desteğini her geçen gün artıran Vali Yakup Canbolat ve Büyükşehir  Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın desteği ile işletmeci firmanın Bursaspor’a destek olmaya sıcak bakacağını düşünüyorum.

Yolcu başına 2 lira gibi bir ücret alınsa Bursaspor’a her yıl 2 kaliteli isim transferi yapılabilir. 

Başarılı bir Bursaspor Avrupa kupalarına katıldığında kente birkaç gün önceden gelen taraftarlar yine o teleferiğe biner. İşletmeci ekstradan para kazanır. 

Hatta o toplanacak para kulübe bile verilmesin. Valilik kontrolünde transferde harcansın önemli değil.

Kentin en önemli ve bilinen markasına bu şekilde bir kalıcı gelir kaynağı güzel bir destek olur.  

Başkaları yapıyorsa bizler de bu şekilde şehrin tek kulübüne destek olmamız gerekiyor.

Sayın Vali ve Belediye başkanı bu işe “Olur” desin yeter.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı hasan 20 Şubat 2020 16:56 merhabalar kardes fikir süper insallah gerceklesir bir fikrim olucak biz kesinliklen transfer etmek gerekirse ankaragücünün trasfer komitesini etmemiz lazim bursaspora cünki gecen sene bu sene son gün yapilan trasnferler on nr nasil buluyorlar helal olsun onlara kesin bu ankaragücünün transfer komitesinden fikirler alinmasi lazim yada bu komite bursaspora tranfer edilmeli

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mustafa Ç. 20 Şubat 2020 15:16 Öncelikle teleferiğin fiyatını Bursa'lıların da kullanabileceği seviyeye indirmeleri gerekir. Bir Bursalı olarak 5 kişilik ailemle Teleferiğe binmeye kalksam acayip bir rakam çıkıyor . Arap turistmiyiz biz? Mesela TC kimlik numarasıyla bilet alınabilsin uygun fiyata veya sadece tckimlik numarası olanların alabileceği biletler vs hazırlatın ve uygun yapın fiyatını. Araplardan kazanacaksanız kazanın siz yine. Bursalıya Teleferiği zehir etmeyin .. SAYGILAR!!!

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı İbrahim alan 20 Şubat 2020 21:53 Yerinde ve geç kalınmiş bir öneri biran önce hayata geçirilmeli bence.destekliyorum.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Txslı 20 Şubat 2020 22:36 Çok güzel bir düşünce ve bu teleferik ile kalmamalı İDO var milli park var yine Uludağ'ımızla ilgili hep yazıyorsun elektrik su doğalgaz telefon vs vs.....

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı İsmail höke 20 Şubat 2020 20:08 Neden olmasın 2 tl her yolcu İçin kesilsin selamlar

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mustafa murat. 22 Şubat 2020 11:24 Çok doğru ve yerinde bir karar insallah yerine getirilip uygulanır.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Edip Çetingüç 20 Şubat 2020 19:36 Kaynak bulmak, yaratmak çok önemli ancak ondan da önemlisi kaynakları doğru kullanabilmek,çar çur etmemek. Bu da futbolda çok kolay olmayan bir konu . Başkasının cebindeki para kendi cebindeki paradan çok daha zor harcanmalı.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hasan hidiroglu 20 Şubat 2020 18:52 Bu iyi niyetli bir yaklasim destekliyorum fakat Bursasporun dag gibi sorunlarini cozmeye yetmez.Bursanin Trabzon dan neyi eksik,her secimde hukumete destek verdik, peki hukumet Bursaspor a neverdi,stadimizi bile yapmadi Trabzona altmisbirmilyon euro verdi Bizde isteyelim vermezse bizde oy vermeyelim okadar.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ahmet şen 20 Şubat 2020 17:20 Belediye meclisi zaten bukararı 5 TL olarak aldı bunu takip etmeniz gerekiyor

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Serkan 20 Şubat 2020 13:54 İsteyen gider kulübe bağış yapar , halkın cebinden kulüpler elini çeksin. Transferde para dağıtsınlar diye para vermeyiz. Deplasman taraftarıda 2,3 gün önceden gelmez. Maç günü gelir ve gider. Bu konuda size katılmıyorum