sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


ÇOK KONUŞAN BOŞ KONUŞUR


Mustafa Er’in kadro dışı bırakılan iki futbolcu ile son açıklamasını anlamak mümkün değil. Üstelik onun bu konuda sürekli konuşması da hiç anlaşılır değil. Çünkü bu işin muhatabı o değil...Futbol Şube Sorumlusu ile Sportif Direktör’ü bünyesinde barındıran profesyonel bir futbol kulübünde ‘Kadro Dışı Bırakılma’ konusunda en son konuşacak kişidir teknik direktör...

Hoca tespit ettiği sorunu önce sportif direktöre iletir, o da yönetime... Yönetim böyle bir talebi uygun bulması halinde onaylar, karar bağlar teknik kadroda uygular.

Profesyonel kulüplerde işleyiş böyledir.

Bursaspor Futbol Şube Sorumluğunu üstlenen yönetici Şenol Tosun ile Sportif Direktör Adil Cenkçiler’in konuyla ilgili herhangi bir söylemini, açıklamasını, ya da kulübün iletişim organlarından duyurusunu okudunuz mu, duydunuz mu?

Bu iki sevgili dostum kusura bakmasınlar ama ne iş yaparlar?

Görevleri çerçevesinde direkt kendilerini bağlayan bu tür yaptırımlarda takımın saha içi komutanını cepheye sürerek çatışmanın/atışmanın içinde bırakmak da neyin nesi?

 Yiğidi öldürelim ama hakkını da verelim; ‘hani gençlerin pişmesi gerek’ diyoruz ya ama anlıyoruz ki; ‘Mustafa Er’in de pişmesi gerek!’

Durduk yere arkadan itilerek camianın önüne kurban olarak atılmasının altında yatan gerçeği kavrayamamış.

Üstüne üstlük kaş yaparken göz çıkarıyor ama farkında bile değil!

Diyor ki; ‘Geçen sezon yaptıklarını bana yapamazlar...’

Yani sözü çok az kişi tarafından bilinen söz konusu iki futbolcudan birinin ‘İrfan Buz’un boğazına sarılarak’ yaptığı çirkin tacize getiriyor. Bir anlamda otorite bazında gövde gösterisi yaparak ‘Ben o değilim’ mesajı yolluyor.

Bize ne İrfan Buz’dan?

Bu konu o dönemin yönetimi ile hocanın sorunu...

Kimsenin avukatı değiliz ama o İrfan Hoca gitti Kasımpaşa’ya teknik direktör oldu... Yanlıştır doğrudur bizi hiç ilgilendirmez...

Bizim işimiz Bursaspor.

Futbolda iyiysen varsın... Hafif yalpalamaya başlıyorsanız, tepkilere de hazırlıklı olmalısınız.

Adına futbol denilen bu oyun profesyonellerin işidir. Kurallarına göre yaşayacak, çalışacak, yedek de, kadro dışı da olsa hazır olacak, küsmek gibi bir lüksü olmayacak!

Teknik adamlar da onları kazanmak varken,  dışlayıp, kabahatlerini ısıtıp ısıtıp medyada afişlere asmayacak! 

Bak Mustafa...

Sen de ucundan kenarından yaşadın bu camia neler gördü?

Kazan kaldırıp, hocaya/ yöneticiye/medyaya saldıranların bir gecede nasıl affa uğradıklarını benim gibi iyi biliyorsun.

Ya yine böyle bir şey olursa o zaman ne yapacaksın?

 

 

 

 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı M.K.Paşalı 17 Kasım 2020 13:03 söz konusu Bursasporsa serdar ve sedat tefarruattır. bu konu neden bu kadar kaşınıyor anlamıyorum. bursaspor teknik sorumlusu bursanın sportif lideri sayılır. bursa bir garip yer. bazı şeyler konuşulsun deniyor, konuşulduğunda da neden konuşuluyor! oluyor. kişisel düşüncem serdarın kapının önüne konulması. sedat, tecrübesizliğinin hatırı için bir defalık affı hak ediyor. sonuç olarak hatasız insan olmaz. mustafa erin yanlışları % 10 ise artıları % 90 dır. futbolda başarının anahtarının yönetim, teknik adam ve kadro istikrarı olduğunu mustafa özkeskin gibi bir tecrübeye hatırlatmak haddim değil. tavizlerin bursasporu nerelere getirdiği ortada. mustafa er zaten köprüleri yıkıp gelmiş. mustafa erler yanmasa nasıl çıkacak karanlıklar aydınlığa?!.