Bursa’nın kent imecesinde Devler’i de görmek isteriz!


Bursa’nın küresel yerli ve yabancı sanayi devleri için yardım amaçlı bir ‘kermes’, ne anlam ifade eder?Yarın…

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nin geleneksel kermesiyle elde edilecek gelir, ‘huzurevi’ çalışmaları için kullanılacak.

Ev yapımı gıda, giysi ve hediyelik gibi ürünlerin satışlarıyla elde edilecek gelir belki düşük, ancak anlamı büyük olacaktır.

Çünkü…

Amaç, aslında uzun soluklu, süregelen bir kentsel imecenin anlamını ortaya koymak ve mesajı vermektir.

Özellikle…

Küresel yer elde etmiş, markalaşmış yerli ve yabancı firmalar arasında, toplum yararına ‘sosyal’ projeler yürütmeye çalışanlar bulunuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde hayatlarını sürdüren yaşlılara hizmet için Bursa’daki FIAT, Renault ve Karsan, kendilerine pay çıkarsalar.

Bursa’nın insanına iş vermek, elbette önemlidir, ancak o çalışanlar da, sonuçta emek veriyorlar ve üretimde rol oynuyorlar.

FIAT’ın yıllar öncesiyle…

Dünya geneli pazarlama ağında yer alanları taşıyan uçağı İzmir’e indirdiğini, Efes’i gezdirdiğini anımsıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde…

Renault’unsosyal medya hesabında, otomobillerini özellikle İstanbul ve yanı sıra yurdun turistik köşelerinde tanıttıklarını, fotoğrafladıklarını gördük.

Çekin otomobillerinizi...

Bursa'nın Yeşil Külliyesi'ne, Tophanesi'ne, Karagöz ile Hacivat’ın anıtına, çünkü en başta Bursa’sınız.

Karsan gibi, kendisini %100 yerli olarak tanıtan, minibüs, midibüs ve otobüs üreten bir dünya devimiz de var.

Söz konusu otomotiv devlerinin pazarlama için tüm illere, başka ülkelere ne kadar ihtiyacı da olsa, Bursa, arka bahçe değil, memlekettir.

Gönül ister ki…

FIAT ve Renault; otomobillerinden en güzelini, Karsan da midibüslerinden en güzelini, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin huzurevinin önüne çekse, anahtarları bıraksa…

İşte!

Sosyal sorumluluk; yaşlılara hürmet projesi…

Elbette ki…

Yeni ‘Huzur Sarayı’ projesi de gündemde ve keşke yerlisi yabancısı tüm kuruluşlar da, ‘Bir tuğla da, ben koyayım…” deseler…

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nin yarınki buluşması, gönüllü satış yapanlarının derin heyecanından, notaların ezgisine kadar, güzel, ulvi bir gün…

Yorum Ekle