Bursa'da muhteşem hizmet; Şehir Hastanesi’nin ‘ulaşım’ meselesi!


Bursa Şehir Hastanesi, muazzam toplum sağlığı hizmeti, ancak ‘ulaşım’ meselesi, beraberinde tartışılıyor.Daha önce, vurguladık.

Merkezi yönetimler, yerele mekânsal projelerini götürüyorlar, ancak ulaşım ve trafiğe çözüm, belediyelere kalıyor.

Bursa Çevre Otoyolu’na yapılması nedeniyle…

Bursa Şehir Hastanesi, özellikle kentin merkez ve doğu semtlerinde eleştiri içerisine alınıyor ve tartışmalar yürütülüyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin doğusuna metro yapabilmenin girişim ve çabasına devam ederken,  Bursa Şehir Hastanesi’ne hat çekmek, öne geçti.

Bursa’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en yakın milletvekili bilinen Efkan Âlâ’dan büyük müjdelerin beklentisi, bu yeni döneme kaldı.

Düşünün bir kere…

Şöyle, “Âlâ, Yıldırım ve Bursa Şehir Hastanesi’ne metroyu, merkezi yönetimin üstlendiğini açıkladı.” bir haberin hasretindeyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen yıl böyle bir istikamette müjde vermişti, ancak resmen böyle bir karar, henüz yok.

Açıkçası…

Bursa’nın muhalefete mensup milletvekilleri de, beklenen projeler için sorumluluk taşıyorlar,  ortak sorumluluğun tarafını oluşturuyorlar.

Muhalefet, son durumla…

Bursa Şehir Hastanesi’ni tartışmaya çekiyor.

Mesafeye dayalı olarak…

Ulaşım sorunu eleştirisi yapılıyor!

Bursa’nın, Ankara’nın üzerinde baskı kurmaya, lobiye ihtiyacı olan kent ve muhalefetlikle eleştirmek, ortaya soru atmakla sorumluluk bitmiyor.

Cumhurbaşkanı ve bakanlar da, bürokratlar da orada!

Bursa’ya gecikmiş; hakkı olan metro müjdeleri için…

Muhalif milletvekillerinin, iktidar milletvekilleriyle beraber irade birliğini; kent refleksini göstermesini bekliyoruz.

Siyaset ve bürokraside etkili illerin hemşeri dernekleri de, artık kent lobisi adına, kentsel reflekse ortak olmalılar.

İstanbul'Da tekrarlanan yerel seçimlerde, hemşeri derneklerinin kendi görüşleri doğrultusunda, nasıl arı gibi çalıştıklarını da, duyuyoruz.

Biliyoruz ki…

AK Parti’li milletvekilleri, hizmet projelerinin peşindeler ve adeta girişimleriyle mücadele içerisindeler.

Bursa hepimizin
ise…

Muhalefet ve hemşeri dernekleri, Ankara’ya karşı, 3 milyonluk kentin hak ve beklenti için güçbirliği içerisinde yer almalılar.

Bir büyük kentin beklentisini, baskı ve desteğini arkasına almış bir Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın elleri güçlü olur.

Eller, böyle güçlü olursa…

Bursa, güçlü olur!

Yorum Ekle