Bursa’da ‘Kültür’lü robotlar yarışacak!


Bursa’da ‘Kültür’lü robotlar yarışacak!Bursa’da yüksek teknolojiye odaklanırken, robotları konuşmasak, eksik kalırdı ve nitekim rekabetle yarışıyoruz, yarıştırıyoruz.

Özel Bursa Kültür Okulları, ülkenin dört yanından lise ve üniversitelerin katılımlarıyla 8-9 Mart’ta robotları yarıştıracak.

İlkini geçen yıl düzenleyen Özel Bursa Kültür Okulları, sanayideki robotik uygulamaların da dışında, fantastik filmlerdeki robotları da, hayatımıza katılıyor.

Robotların çalıştıran, kumanda eden kodlama tekniğinin, çocuklara ders öğretisi olduğunu dikkate alırsak…

Özel Bursa Kültür Okulları’nın geleneksel teknoloji yarışması ve buluşması, yeni, farklı nesle kendi ufku ve diliyle hitap ediyor.

Kurumsal olarak…

Başarılı, saygın robotik ekip ve çalışmalarına imza atan Özel Bursa Kültür Okulları, ilgili alt dallardaki öğreti ve deneyimlerin merkezi oldu.

Bu yılın buluşmasında, ‘dijital gelecekte iyi insan’ temasıyla eğitim ve bilişimin 2 uzmanı da, konuşma yapacaklar.

Bizim 4 yaşındaki ikizler İpek ve Emir’in, belgesellere merakını, Youtube’ı takip etmeleri ve Lego’larda robotlara geçmek isteyişlerine bakarsak…

Yeni neslin farkını, büyüklerin onların diliyle konuşmaları ve eğitim müfredatıyla da beraber, çağa ayak uydurmaları gerektiğini gayet iyi anlıyoruz.

Zafer Bulut ve Yıldırım Sırakaya’nın kuruculuklarıyla Bursa’ya kazandırılan Özel Bursa Kültür Okulları, çağımız koşullarını esas alan ve ötesini ufuk gören anlayışıyla da, örnek ve öncülük teşkil ediyorlar.

Oyuncakçılarda, artık kodlarıyla istenildiği şekilde kumanda edilebilen robotlar ve LEGO’ların setleri, talep görüyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, bilimi ve günlük hayattaki yerini, dokunarak ve yaşatarak öğreten Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde, ardımızdaki pırıl pırıl ve cıvıl cıvıl yeni nesli görüyoruz ve geleceğe umutla bakıyoruz.