sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa’da binlerce aileye ‘Doğalgaz’ müjdesi, TBMM’de kabul edildi!


Bursa’da, özellikle Ankara Yolu’nun altındaki binlerce aileyi doğalgaza kavuşturacak yasa teklifi, dün TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.Bursa’da, özellikle Ankara Yolu’nun altındaki binlerce aileyi doğalgaza kavuşturacak yasa teklifi, dün TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Bilindiği üzere…

İmar planı bulunmayan alanlarda;

İmar mevzuatına aykırı konut ve diğer amaçlı yapılara, enerji piyasası mevzuatının gereğince, doğalgaz hattı çekilemiyor ve hizmet verilemiyor.

Geçen ay bu sütunlarda…

Soruna çözüm sağlayacak yasa teklifinin, TBMM’de 3 komisyona havale edildiğini belirtirken, “İşte; doğalgazı getirecek yasa teklifindeki formül!” demiştik.

Yapı Kayıt Belgesi’ne sahip yapıların bulunduğu bölgelerde ‘uygulama imar planı yok’ ise ve ‘yollar, imar mevzuatına uygun açılmamış olsa’ da, doğalgaz hizmeti sağlanacağını aktarmıştık.

Yapılacak şebekenin hatlarında...

10 yıl içerisinde deplase uygulanması (yerinin değiştirilmesi) halinde, kısmi veya tamamına ait maliyetin, ‘ilçe belediyelerince karşılanmasının taahhüt edilmesi’ koşulu öngörülüyordu.

Zira…

Kentsel dönüşüm ve kamulaştırma gibi uyulamalar, bölgedeki fiziki yerleşimin yeniden düzenlenmesini gerektiriyor.

Yapı Kayıt Belgesi’nin alımında da, kaçak yapı sahiplerinden ‘kentsel dönüşümü kabul etme’  taahhütleri alınmıştı.

Belediyeler, ayrıca…

Yeni şebekenin geçirileceği cadde ve sokaklarda, kazı yerlerini asfaltlama işini, bedelsiz yapacaklar.

…Ve!

Dün, gece yarısı

Bursa’nın AK Parti’li miletvekillerinden; TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili Ali Müfit Aydın, resmen müjdeyi duyurdu.

Bursa’nın bir başka AK Parti’li milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nun da aralarında yer aldığı 40 milletvekilinin imzasını taşıyan ‘çözüm’ teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Bursa’da da binlerce aileyi doğalgaza kavuşturacak ve formüle edilmiş çözüm, yeni torba kanuna iliştirilmişti ve böyle yürürlük kazanmıştı.

İmar mevzuatına aykırı yapılaşma, çağdaş kentsel yaşam koşullarının olmayışını, altyapı hizmetlerine erişim zorluğunu gündeme getiriyor.

Doğalgaz meselesine çözüm getiren torba yasaya,  233 milletvekilinden kabul ve 60 milletvekilinden ret oyu gelirken, 1 milletvekili çekimser kaldı.

Bursa, birkaç yıldır gündemdeki doğalgaz meselesine çözümün mimarı olurken, Çavuşoğlu da bu noktaya gelen mimarların başındaydı.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da, özellikle ilçesinde siyaset gündemine taşınan sorunun çözümünden, bir hayli memnuniyet yaşadı.

Müjdeyi;

Aydın’ın açıklamasından alıntıyla sosyal medyaya hesabına taşıdı ve “Sözümüzü tuttuk.” mesajına yer verdi.

Göreve geldiğinden beri, meselenin takipçisi olan Yılmaz, “Çok şükür, Yıldırım'ın kronik bir sorunu daha çözüme kavuştu.” diyor, tüm milletvekillerine teşekkür ediyordu.

Tuhaf olan…

Bursa’da, doğalgaz çözümsüzlüğü gerekçesiyle geçen ay Yıldırım’da eylemli bir basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti’nin TBMM Genel Kurulu’ndaki grubundan, teşekkür yoktu.

Yorum Ekle