Bu camia bunu unutmaz


Bursaspor Camiası uzun süredir bu kadar karakterli oyuncuyu bir arada görmemişti.Futbolcularda altyapı eğitimi, yetenek, güç, kondisyon ne kadar önemliyse karakter ve iş ahlakı da çok önemlidir.

Bursaspor birkaç senedir giydiği armayı sahiplenmeyen her şeyi sadece para olarak gören oyuncularla mücadele vermeye çalışıyordu.

İşte o paragöz ve ruhsuz oyuncuların da Bursaspor’u getirdiği noktayı hep birlikte yaşıyoruz.

Ancak bu sene durum farklı. 

Gerek alt yapıdan yetişen gençler gerek dışarıdan gelen oyuncular yeşil beyazlı Bursaspor armasını, formasını yürekten sahiplendiler.

Hem sahada ellerinden geleni yapıyorlar hem de alacakları gecikmesine rağmen bunu sorun etmiyorlar.

Bursaspor’da elbette oyunculara ve teknik adamalara borçlarını son kuruşuna kadar ödeyecektir; ama geçmişte bunu bile bile performansını düşüren daha net tabirle takımı sabote eden oyuncular gördük.

Antrenmana çıkmadılar, maçlarda gerekli mücadeleyi vermediler.

En sonunda da kulübü zor durumlara düşürüp defolup gittiler.

Sahada koşmayan o topçular, sanki çok hak etmişler gibi paralarını almak içinde mahkeme kapılarına koştular.

Şu anki mevcut kadrodaki oyuncular ise hem sahada hem maddi anlamda üzerilerine düşen fedakarlığı fazlasıyla yapıyor.

O da yetmiyor kulüp için başlatılan yardım kampanyalarına katılıyorlar ceplerinden para verip ekmek yedikleri kulüplerine destek oluyorlar. 

Son olarak kulübe destek için başlatılan forma kampanyasına katılıp 516 forma aldı yeşil beyazlı oyuncular.

Ne diyeyim hepsine helal olsun.

Bu camia bu yaptıklarını unutmaz.

Onlar Bursaspor’un büyüklüğünü bilerek geldiler bu fedakarlıkları da o yüzden yapıyorlar. 

Bu büyük kulübün onları mağdur etmeyeceğini biliyorlar.

Onlara bu büyüklüğü büyüklüğü  göstermek gerekiyor.

Yaptıkları bu fedakarlığın karşılığını tribün desteğini, kalabalıklığını artırarak vermek, Bursasporluların üzerine düşen bir görev haline geldi artık.

Eskişehir maçından itibaren Timsah Arena’yı ağzına kadar doldurup en yüksek seviyede destek vermek bu karakterli oyuncu grubunun performansını çok daha artıracaktır bundan eminim.

Bu futbolcular bunu fazlasıyla hak ediyor.

Ayrıca dolu tribünlerle Süper Lig'e dönüş adımlarını yere daha sert vurmak lazım ki, Bursaspor’un küme düştüğüne sevinenler, Timsah’ın ayak seslerini her geçen hafta daha yakından hissetsinler.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Halil uganer 23 Ocak 2020 13:02 Ben bu futbolcu gurubunu candan kutluyorum516 forma almak bu kulube sahip çıkmak kucaklamak demektir adet önemli değil dusunce önemli sahiplenmek onemli2010 da gelen futbolculara denediklerini birakmiyanlar şimdi de aynı zihniyet biz bu sene şampiyon olacağız beyler köstek olmayın yeter şehrin taraftarlar dernekleri var neredeler ne iş yaparlar bilen gören varsa lütfen söylesin kendi ve hemşehri derneklerinin reklamlarını yapmaktan başka topla nin hep bir araya gelin takımımıza nasıl faydalı olabiliriz diye çalışın ama nerdeee haydi beyler gün beraberlik günüdür eleştiri günü degil