Bozbey, 20 yılın ardından, bugün görevi devrediyor!


Türkiye'de 20 yıl süreyle belediye başkanlığı görevini yürüterek, tarihe geçen Bursa'nın belediye başkanı, bugün son noktayı koyuyor.Bursa’nın 3.büyük ilçesini 4 dönem yöneten rekortmen belediye başkanı, rekorla göreve seçilen halefine, bugün görevi bırakıyor.

Nilüfer’i 4 dönem yöneten Mustafa Bozbey, Bursa’yı yönetmeye seçilemeyince, ilk kez kaybetmişti.
Bugün…

Tarihe geçen 20 yıllık dönem kapanıyor.

Bozbey, CHP tarafından kendisinin ardından ilçeyi yönetmeye aday gösterilen ve kazanan Turgay Erdem’e, görevi teslim ediyor.

Saat 16:00’da…

Devir teslim töreni yapılacak.

İlçe belediyesinde…

Bozbey’in, 12 yıl yardımcılığını yürüten Erdem ve CHP’li belediye meclis üyeleri, dünkü toplu davetle mazbatalarını aldılar.

Tarihi 20 yılın ardından…

Sandıktan, %62.09 gibi tarihi rekorla göreve seçilen ve yeni belediye başkanı olan Erdem’le Nilüfer; CHP’nin kalesi olmaya devam ediyor.

Bursa Adalet Sarayı’ndaki mazbata törenine

CHP PM Üyesi Gamze Pamuk Ateşli, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır ile ilçe başkanları ve eski milletvekili İlhan Demiröz katıldı.

Erdem, konuşmasıyla…

Resmen görevine başlamış olurken, “Daha yapacak çok işimiz var. Yarın Sayın Mustafa Bozbey ile birlikte görev devir teslimimizi yaptıktan sonra Nilüfer’de hızlı bir şekilde çalışmaya hep beraber devam edeceğiz.” diyor.

Sözlerinin devamıyla…

“Bize oy veren, vermeyen bütün Nilüferliler’e, bizimle çalışan CHP ve İYİ Parti üyelerine ve bugüne kadar yaptığınız destekler için siz meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum.”

Bu arada…

Mustafa Bozbey’in, yapılacak ilk yeni genel seçimle milletvekili adayı gösterileceği, şimdiden konuşuluyor.

Genel seçimlere 4.5 yıl var, ancak…

Bozbey’in, aktif saha siyasetine geçişle ‘CHP Bursa İl Başkanı’ olacağına ilişkin söylentiler de bulunuyor.

ON Medya Grup’un internetten yayın yapan ON TV Haber’de, Can Ertan ve Mehmet Ali Yılmaz’a konuk olduğunda, ilginç açıklamalar izledik.

CHP’nin il başkanlığı görevi olasılığı için yerel seçimlerin henüz yeni geride kaldığını belirterek, konuşmayı erken bulduğunu söylüyordu.

Bursa’daki rekabete rağmen…

CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun ardında ekranlara çıkması da, gündeme getirildi.

Bozbey, İstanbul’un CHP il başkanı ve ekibini, sandığa sahip çıkma bilgisi ve bilinciyle tebrik ederken, ‘Seçimlerin sandıkta kazanılacağını gösteren’ başarı olarak yorumladı.

Sözlerinin devamıyla…

“Bizim de beklediğimiz buydu, bize de söylenen buydu, bize de anlatılan buydu.” demesiyle ‘CHP Bursa İl Başkanı’na tepki’ gündeme geliyordu.