sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bakan Koca'nın açıklanmasına göre, 'Şehir Hastanesi' Bursa'yı kurtardı!


Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bu akşam düzenlediği basın toplantısında, koronavirüs salgınında hayli endişeli konuştu.Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bu akşam düzenlediği basın toplantısında, koronavirüs salgınında hayli endişeli konuştu.

Koca, pandemi döneminin başından beri, 168 vefatla en yüksek can kaybının bugün yaşandığını açıkladı.

Salgın yayılımı ve açısından…

Olağanüstü yüksek bir endişe durumundan söz eden Koca, artık koronavirüs günlük tablosunda, ağır hastalarla sınırlı kalmayıp, testleri pozitif çıkan tüm hastalara yer verileceğini vurguladı.

Bu doğrultuda…

Bugünkü vaka sayısının 28 bin 351 olduğunu belirten Koca, böylelikle ‘halkın korkuya kapılarak, tehlikeyi kavrayabilecekleri ve önleme uyacakları’ refleks oluşturma stratejisini duyurmuş oldu.

Şimdiye kadar, 6-7 bin civarında ‘Bugünkü hasta sayısı’ olarak duyuru olurken, pozitifli tüm hastalarla oluşan vaka sayısı, 30 bine yaklaşım gözüktü.

Açıklamalarında…

Risk yüksekliği açısından, başlıca illere ayrıntılarıyla yer verilmesi de, dikkati çekiyordu.

Nitekim…

Bursa da, ülke gündemine taşındı!

Bursa, İstanbul ve İzmir’in ardından, vaka sayısı yüksekliğiyle en yüksek riskin yaşandığı 3 il arasında gösterildi.

Vaka sayısında, ciddi düşüş yoktu.

Koca, “İstanbul, İzmir ve Bursa’da başlayan artış trendi, neredeyse tüm ülkeye yayıldı.” diyordu.

Yanı sıra…

Gidişatı endişeyle izlenmeye devam edilen ayrıca 15 ile de dikkat çekiliyor ve ülkenin geneli için uyarı yapılıyordu.

Böyle bir gerçekler bütünlüğünü, hayati önemle kamuoyuna aktaran Koca, bu gidişata son verilmesi için bireysel önlemin gereğini anlattı.

Aksi halde, endişeyle izlenen bu gidişatın devam olasılığı halinde için “Daha ağır kısıtlamalar, kaçınılmaz olacaktır.” şeklinde konuşuyordu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, büyük kentlerin hastanelerindeki yoğunluğu da aktardı.

Bursa’da, servis doluluk oranı %64.2, yoğun bakım doluluk oranı %75.8 ve solunum cihazı doluluk oranı %36.6 olarak belirtildi.

Bu arada…

Koca, Bursa’ı ayrıca bir başka açıdan daha gündeme taşıdı ve koronavirüslü hasta tedavi  koşulları açısından, önemli bir detayı vurguladı.

Bursa’da hizmete alınan;

Bursa Şehir Hastanesi’nin, tedavide hizmetindeki hayati, ciddi rolünü anlatırken, ‘Bursa’yı Şehir Hastanesi kurtardı’ sonucuna varılıyordu.

Zaten...

Sosyal medyaya baktığımızda...

Pandeminin başlangıcından ortalarına kadar olmayacak kadar yüksek oranda, vefat ve pozitifli vaka paylaşımları, sık ve yoğun olarak, dikkatleri çekiyor.


Yorum Ekle