sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Ankara’nın taşına bak, çıkan genelgeye bak!..


Devletin işleyiş esaslarını düzenleyen mevzuatı anlayabilmek ve tam sonucuna varmak için seminerler eksik olmuyor. Böyle tuhaflığa, Milli Eğitim Bakanlığı da, dünden örnektir.Devletin işleyiş esaslarını düzenleyen mevzuatı anlayabilmek ve tam sonucuna varmak için seminerler eksik olmuyor. Böyle tuhaflığa, Milli Eğitim Bakanlığı da, dünden örnektir.

Koronavirüsle mücadelede…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alınan yeni önlemleri kamuoyuna ilk duyurduğunda, ‘anasınıfı ve anaokullarının faaliyetlerine ara verileceği’ de vurgulandı.

İçişleri Bakanlığı’nın resmiyete taşıdığı ilgili yeni genelgede de Erdoğan’ın bu sözleri, aynen yer alıyordu.

Çocukları…

Özel eğitim kurumlarındaki anasınıfları ve anaokullarında öğrenimlerini gören yüzbinlerce veli de, dün ‘Sadece resmi eğitim kurumları mı, beraberinde özel eğitim kurumlarını da kapsıyor mu?” diye tereddüt ve tartışma içerisine girdi.

Bu soru işareti…

Sosyal medyaya taşındı ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan, kurumundan, açıklama yapılması istendi, beklendi.

Aynı istek ve beklenti…

Yaygın tüm özel eğitim kurumlarının işletmecilerinden, yöneticilerinden ve öğretmenlerinde de oldu.

Dünün soru işareti, haliyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın yerel teşkilatları ve yerel yöneticilerini de zor duruma düşürdü.

Maalesef…

Ankara’dan;

Sözlü ve yazılı, açıklama yapılmadı.

Bakan Selçuk, her fırsatta öğretim kadroları, veliler ve öğrenciler için sosyal medyada paylaşımlarda bulunuyordu, ama dün sessiz kalındı.

Böyle bir durumu, hayretle karşılayoruz.

Bakanlık, kayıtsız kalmamalı!

Çünkü…

Geçen hafta;

Daha öncesiyle yayınlanan ilk ciddi önlemler kapsamında, yine anasınıfları ve anaokullarının uzaktan eğitime geçeceği açıklanmıştı.

Yine…

Özel eğitim kurumlarını kapsayıp kapsamadığı tartışması yaşanmış ve yeni bir resmi karar ve açıklamayla ‘Resmi’ ibaresi vurgulanarak, kapsam dışı oldukları anlaşılmıştı.

Önceki gün…

Bu kez, ‘Anasınıfı ve anaokullarının faaliyetlerine ara verileceği’ ifadesine yer verilen yeni önlemler genelgesi yayınlanınca, yine ‘Yine sadece resmi olanlar mı, özeller de dahil mi?” sorusu, yeniden oluştu.

İçişleri Bakanlığı’nın ilgili genelgesindeki ilgili cümlenin başına, ‘Resmi ve özel’ ibaresini de ekleseydi, karmaşa yaşanmayacaktı.

Dün, yayınlanan bir yazı oldu, ancak Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü yerine, Temel Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne aitti ve resmi okullara ait idari yapı olduğu için bir anlam taşımadı.

 Ankara bürokrasisi tuhaf…
Düzen ve esaslar için çıkarılan mevzuatı anlayabilmek için seminerlere, yeni bir izahla karar, genelgelere ihtiyaç duyuluyor.

Yine, böyle oldu!

Hatta…

Bir trajikomik örnek verelim.

Anlayın; Ankara’yı!

Milli Eğitim Bakanlığı, meslek liselerinin son sınıflarındaki öğrencilerin işletme stajlarının 30 Kasım itibariyle devam edebileceklerine karar vermişti.

Ertesi gün…

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle yayınlanan yeni önlemler kapsamında, 20 yaş altına toplu ulaşım yasağı getirilince, işletme servisi imkanı olmayan stajyerler, toplu ulaşım araçlarına alınmadılar.

Yorum Ekle