Aktaş, gazinin darp edildiği kafeteryayı hemen kapattı!


Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik; Kumsaz’da bir gazinin saldırıya uğradığı kafeterya için bürokrasiyi süratle işletti.Sınır ötesi operasyon gazisinin şiddete maruz kaldığı kafeterya, 24 saatte yoğun bir tepki ve müdahale bombardımanıyla karşılaştı.

Gazi Ömür Karaman’ın...

'Ayaklarını sandalyeye uzattığı’ gerekçesiyle darp olayına konu olan ticarethane hakkında, gereği için baş döndüren trafik yürütüldü.

Dünkü makalemizle…

Olay ve ertesiyle ilgili tüm detaylara yer verirken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, duruma el koyduğunu söylemiştik.

BURFAŞ’ın kiracısıyla…

Gündeme gelen ve tüm ülkede infial yaratan olayın, Aktaş’ın masasında, ‘öncelikli meseleler’ arasındaki yerini aldığını vurgulamıştık.

Nitekim…

Düne sığdırılan süreç vardı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nden, yaptırım uygulanmasına ilişkin işlemler, hemen karara bağlandı.

İdari kararlara paralel olarak…

Hemen, kapatma uygulandı.

Kafeterya işletmeciliği…

Meslek ve ticari icradan men edildi.

Para cezası
işlemi yapıldı.

BURFAŞ
aracılığıyla…

Kira sözleşmesi, feshedildi.

Demirbaşlar için…

Sayım yapıldı, ihbarname çıkartıldı.

Kapı kilidi değiştirildi.

Böylece…

Önceki bayram sonrasıyla başlayan kiralamanın dönemine rağmen, işyeri açma ruhsatı henüz çıkarılmamış olan kafeteryaya, son nokta konuldu

Dün, gün içerisinde…

Çarpıcı, ilginç bir durum da yaşandı.

Gaziyi darp etme olayıyla gündeme gelen işletmecinin, aynı bölgede BURFAŞ’ın bir büfesine de kiracı olduğu ve 2.elden kiraya verdiği anlaşıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi, burada da işyeri açma ruhsatı bulunmadığı tespit edilen büfeyi de kapattı, ticari faaliyetine son verildi.

Yaşanan olayla…

Özelleştirilen büfe ve kafeteryaları işletenlerden, önce işyeri açma ruhsatlarını almış olmaları gerektiği, yaşanan olayla deneyim oluşturuyor.

Elbette ki…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın hassasiyeti, süratle gereğini yapmak istemesi ve sonuca götürmesi, toplumsal takdirle karşılandı.

Yorum Ekle