Bursa’ya icraatta, ‘tarihi’ fotoğraf…


Bursa’nın yönetildiği simgesel, tarihi mekânda, dün tarihe geçen fotoğraf ve açıklamalara tanıklık edildi.Bursa’nın yönetildiği simgesel, tarihi mekânda, dün tarihe geçen fotoğraf ve açıklamalara tanıklık edildi.

Açıkçası…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un gelişiyle açıklanan hükümet müjdeleri, ‘Bir çağ kapatan, yeni Çağ açan’ anlamına geliyor.

AK Parti’nin 17 yıldır süren hükümetliğiyle…

Bursa’nın kent merkezi ve yakın çevresine dokunabilmesi, yılların beklentisi olmaya devam ediyordu.

Bu sütunlarla…

Sürekli vurguladığımız beklenti ve diğer kentlere özel dokunuşlar, Ankara tarafından artık işitilen ve olmaması gerektiği düşünülen çelişkilerdi.

Yerel seçim sonrasıyla…

Bursa’nın, AK Parti’nin yönetimindeki en büyük anakent belediyesi durumuna gelmesi de, merkezi hükümetin özeleştiri yapmasını gerektiriyordu.

Merkezi yönetim bütçesiyle…

Tarihi Hanlar Bölgesi’nin batısının açılması, Yıldırım’da ortada bırakılan kentsel dönüşümün üstlenilmesi, Doğanbey’e otoparklı meydan ile Osmangazi ve Yıldırım’a millet bahçeleri, yüz milyonlar demektir.


Geçen hafta…

İstanbul’da CHP’nin kullandığı “Her şey, çok güze olacak” söyleminin, AK Parti’nin yönetimi altındaki Bursa için de, geçerli olacağını söylemiştik.

Dolayısıyla…

Merkezi iktidar gücü ve avantajını, artık mutlak şekilde görmesi ve yaşaması gereken Bursa açısından, müjdeler açıklanacağını vurgulamıştık.

Kurum’un açıklamalarının ardından…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın da gelişiyle Bursa’nın hakkı olan raylı sistem müjdeleri de bekliyoruz.

Nitekim…

Ankara’yla güçlü bağı olan bir dostumuzla görüşmemizde, “Görün bak, daha neler olacak…” sözünü işitiyorduk.

Elbette ki…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, görevindeki 2. yıldönümüyle moral dolu, şevk ve heyecanın içerisindeydi.

Şu da, bir gerçek…

Bursa’ya her yapılan…

AK Parti’nin geleceği için de önem taşıyor ve bu siyasi partinin genel merkezinin de, idrakı içerisinde olması gerekiyor.

Halkın güvenini artıracak ve güçlendirecek döneme giren Aktaş ve yönetimindeki Bursa, kente hizmetin modeli, teminatı anlamına gelecektir.

Yorum Ekle