Belediyeler hizmette, bankalar ise fırsatta!..


Belediyeler, topluma dokunabilmenin, yanında olabilmenin önemli unsuru, ancak hayati dönemde bankalar böyle olmuyor.Belediyeler, topluma dokunabilmenin, yanında olabilmenin önemli unsuru, ancak hayati dönemde bankalar böyle olmuyor.

Koronavirüsle mücadele döneminde…

Kredi ve kredi kartı ödemelerinin ötelenmesi ve yeni kredi olanakları, toplumsal beklentide bulunuyor.

Her fırsatta…

Devlet tarafından övülen ve kendilerini de öven bankalar, farklı tür uygulamalar açıklamaya başladı.

Şeklen olumlu olsa da…

Her banka, kafasına göre karar alıyor.

…Ve!

Kredi ve kredi kartı ödemelerini ötelemek isteyenlerin yoğunluğuna rağmen, böyle durumu fırsata çevirme eğiliminden yakınmalar başladı.

Kısa vadeye dayalı öteleme için…

Ciddi tutarlara varabilen faizler uygulandığına iliştin eleştiri ve şikâyetler, sosyal medyada yer tutmaya başladı.

Üstelik…

Sağduyulu düşünmeyen özel bankalar arasında, vadesi gelmemiş kredi ve kredi kartı ödemeleri için hatırlatma ve uyarılar iletenler var.

Söylediklerimiz...

Daha çok, bireysel müşterileri etkiliyor.

Aslında…

Hükümetin, kamu bankalarıyla ilk adımı atmak ve böylece de özel bankaları teşvik etmek yerine, tüm bankalar için ortak esaslar belirlemeliydi.

Sermaye sahibi olanlar; esnafından küçüğü ve büyüğünden tüm işletmelere kadar, daha özel ve avantajlı politikalarla karşılaşıyorlar.

Borçlar için…

Bireysel müşterilere 3 ay öteleme tanınırken, ticaret sahipleri ve kuruluşlarına ise 6 ay ile 1 yıl arasında öteleme yapılabiliyor.

Emekli aylıklarını 3 ayda bir alanlar…

Nisan’ı beklemek zorunda kalarak, en zor günleri geçiriyor ve böyle durumdakilere erken bayram ikramiyeleri ve promosyon ödemeleri, geçen haftaya kadar çoktan yapılmalıydı.

Söz, hayati dönemden açılmışken…

Türk Telekom da, internetin hayati önem taşıdığı dönemde, telefon ve internete ait borçlar için ödeme ve kesinti uyarıları iletiyor.

Tüm bunlara bakarsak…

Hi,ç hoş değil!

Yorum Ekle