Burçin İnşaat yönetim kurulu başkanı

1958 yılında Karacabey'de doğdu. İlkokul ve ortaokulu Karacabey'de bitirdikten sonra Bursa Tophane Teknik Lisesi’ne yazıldı. İş hayatına, babasınaa yardım ederek başladı. 

1973- 1976 yıllarında, lisede okurken, kendi arazilerinde, domates, pancar, ayçiçeği yetiştiren işçilerin başında durur, sabah-akşam kendi kullandığı kamyonetiyle onları taşırdı. Gündüz toplattığı domatesleri traktörle taşır ve satardı. O dönemlerde Vatan ve Tat Konserve fabrikalarına 40- 50 gün domates taşıdı.

Lise sonrası 1977 yılında üniversite eğitimi için Almanya’ya gitti. Bu dönemde iş hayatı da sürdü. Alman-Amerikan ortak şirketi olan ve mutfak-beyaz eşya üretimi-satışı yapan AMC isimli şirkette pazarlama ve satış elemanı olarak haftanın iki günü çalışıyordu. Alman ve Amerikalılardan genç yaşta öğrendiği iş disiplinini, sonraki yıllarda kendi iş hayatında da uygulamaya başladı. Yine aynı tarihlerde, akşamları iki saat, Alman bir bankanın Türklere ait resmi evraklarına tercümanlık yaptı. 

Üniversite eğitimini tamamlayıp 1980 yılında Türkiye’ye döndü ve Karacabey Süt Mamulleri (Karsüt) isimli firmayı kurdu. Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da akrabalarına ait üç mandırayı da kendine fason çalıştırmaya başladı. Beyaz peynir, mahlıç peyniri, tereyağ, lor, yoğurt ve kremayı satmak için bir perakende satış yeri, bir de soğuk hava deposu açtı, iki tane de servis aracı satın aldı. İki eleman perakendede, iki eleman da serviste, toplam dört çalışanı ve iki araçla Bursa’da 200- 250 bakkal ve markete toptan süt ürünleri sattı. İşler büyüdü ve dağıtım noktaları 500 bakkala kadar çıktı. Hatta İstanbul ve Ankara’da kamyon kamyon satış yaptı.

1980 yılında mimar Nermin Hanım ile evlendi. Gıda işinden çıkıp inşaat sektörüne geçiş için, 1980- 1985 yılları arasında yeterli sermayeyi biriktirmişti. Gıda işini kardeşlerine devrederek inşaat şirketi kurmaya karar verdi. Kızının ismini verdiği Burçin İnşaat A.Ş. bünyesinde ilk işi, Namazgah’ta 10, Setbaşı’nda ise 20 daire yapmak oldu. Derken Çekirge ve İhsaniye semtlerinde daire yapımıyla birlikte Armutlu’da da denize sıfır yazlık siteler inşa etti. Bunların paralelinde Bademli’de villa inşaatları ile Fomara Meydanı’nda yine kızının ve oğlunun isimlerini taşıyan “Burçin” ve “Berk” adında iş merkezleri yaptı.