Unutulan şampiyon basketbol


Bursaspor Basketbol, Manisa deplasmanına giderken, yolda en yakın rakibi OGM Ormanspor’un sahasında yenilmesiyle şampiyonluğunu resmen ilan etmişti.Hatta yeşil beyazlı basketbolcuların ısrarıyla otobüs durduruldu ve gerçekten kendi aralarında çok güzel bir coşku içerisinde ‘şampiyonluklarını’ kutlamışlardı.

Şampiyonluğa ulaşan bir takım rahatlar. Maçlarını stressiz oynar. Ama onlar Manisa’da inanılmaz bir savunma yaptılar. Maçı kazanabilmek için canlarını dişlerine kattılar.

Kim ne derse desin, bu başarıda inanın herkesin çok büyük katkısı var. Ancak en büyük alkışı alacakları ücretlerden büyük fedakarlıklar yapan oyuncular, baş antrenör Arda Vekiloğlu ile teknik kadro, malzemecisinden, sağlıkçısı, Şube Sorumlusu Sezer Sezgin’e kadar herkes hak etti.

Manisa’da maç gerçekten coşku ile başladı. Özellikle Manisa Büyükşehir Belediyespor anonsçusunun Şampiyon Bursaspor diyerek anonsu, oyuncular ile taraftarların alkışlanması çok ama çok güzeldi.

 

ÇİRKİNLİK YAKIŞMADI

Güzel giden bir maç inanılmaz savunma ile gelen galibiyet. Ancak takım otobüsüne yöneldiğinde çok çirkin bir hareketle karşı karşıya geldiler. Manisalı taraftarlar salonda alkışladıkları Bursaspor Basketbol takımını taşıyan otobüse yazdıkları yazı gerçekten hiç yakışmadı.

Sanıyorum Manisa emniyet görevlileri Bursa Büyükşehir Belediyesi otobüsü, yani devlet malına zarar veren bu kişileri bulup cezalandırır. Cezalandırmazsa, o zaman spor yasasını da iptal etsinler olsun bitsin.

 

BURSA BÜTÜNLEŞMELİ

Bursaspor Basketbol takımı maalesef Durmazlar dışında bir sponsor bulamadı. Sonuçta isimsiz bir şekilde ligi şampiyon olarak bitirdi. Ancak Tahincioğlu Süper Ligi gerçekten çok zor bir lig. Bunun için iyi sponsorlara ve maddi desteğe ihtiyaç var. Ben Bursalı sanayici ve büyük kuruluşların, kenti yönetenlerin Bursaspor Basketbol’un yanında olmasını arzuluyorum.

 

BU MAÇI TOFAŞ’TA OYNAYALIM

Bursaspor Basketbol şampiyonluk turu için Atatürk Spor Sarayı’nda cumartesi günü saat 18.00’de Bandırma Kırmızı parkeye çıkacak. Yöneticilerimiz bu karşılaşmayı 7 bin 500 seyirci kapasiteli Nilüfer’deki salona almalı. Alsınlar ki tüm Bursa buraya gelip şampiyonu alkışlasın ve desteğini göstersin.

Ancak Tofaş’ın aynı gün saat 17.30’da en yakın takipçisi olan Gaziantep Basketbol ile maçı var. Yetkililer nasıl bir çözüm bulur onu bilemiyorum.

Atatürk Spor Sarayı’nın seyirci kapasitesi 2 bin 500 civarında. Ayaktakilerle bu rakam üç bini buluyor. Ancak Tofaş Salonu’nun seyirci kapasitesi neredeyse iki katı.