Tutarsa Bursaspor uçar


Bursaspor Başkanı Ali Ay’ın dönemin bakanı Mehmet Müezzinoğlu, milletvekili Hüseyin Şahin’in girişimleri sonrasında 1 yıl gibi kısa sürede gerçekleştirilen Bursamobile‘ın tanıtımı bugün gerçekleşti.Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı, toplantı salonunda yapılan tanıtıma gerçekten katılım olağan üstüydü.

Kimler yoktu ki;

Efsane kaptanlardan Sedat Özden’den tutunda Vahap Çeki, Erdinç Kayhan, yeni kaptanlar Pablo Martin Batalla, Aziz Behich.

Protokolde ise Ak Parti Milletvekili Hüseyin Şahin, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Şükrü Köse, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç, Bursaspor yönetim kurulu üyelerinin tamamı oradaydı.

Gerçekten on numara bir tanıtımı yapıldı 0516 ile başlayan ve adının Bursamobile konulan yeni hattın.

Bilgiler gerçekten çok doyurucuydu.

Beni en çok sevindiren tek olay ise Bursaspor Kulübü’nü ayakta tutabilecek önemli adımlardan birisinin atılmış olmasıydı.

Önemli bir adım diyorum nedeni şu;

İlk etapta Turkcell ile yapılan görüşmede ulaştırma bakanlığı 100 bin abonelik bir kota tahsis etti.

Tabi 100 bin aboneye ulaşılırsa kulübün kasasına girecek rakamın ise 5 ile 5,5 milyon TL olarak ilan edilmesi. Satılan hat sayısının 200-300 binlere ulaşması halinde kulübün kasasına sürekli katlanarak para girecek olması çok önemliydi.

Örnek verecek olursak 200 bin satıldığında yılda 11 milyon TL, 300 satıldığında ise 16,5 milyon TL gibi yıllık gelire ulaşılacak.

Bir başka önemi ise hani alıp satılan arazilerde, para kazanıyorsun. O gelen hemen borçlara gidiyor. Yani hiçbir zaman, kulübe kalıcı bir gelir olmuyor. Ama bu öyle değil. Bursamobile kullanıldıkça kulübün kasasına sürekli para girecek.

Yani sürekli gelir kaynaklardan biri olacak.

Burada bunun yönetim tarafından Bursa ve Bursasporlulara çok iyi anlatılması gerekiyor. Şayet yönetim bunu başarırsa, gerçekten ortaya inanılmaz rakamlar çıkacak. Bunun içinde Bursalı olan bu kentte yaşayan herkesin bu hatta yönelmesi gerekecek, kulüplerine bir katkı koyabilmek için.

Birde 100 binin üzerine çıkması halinde ise Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan bir 100 bin daha kota vereceğini, o yetmezse bir 100 binlik kota vereceğinin müjdesini de Bursaspor’un eski yöneticilerinden milletvekili Hüseyin Şahin açıkladı.

Beni etkileyen bir başka olan ise Turkcell’in 516 hat ile orada izlettiği tanıtımdı. Tanıtım filmi gerçekten Bursalı olarak benim gururumu okşadı diyebilirim. Emeği olanları kutluyorum.

Tarifeler şöyle;

2GB: 500 DK + 1000SMS + 2GB  30 TL
Yeşil Beyaz 4GB: 750 DK + 1000SMS + 4GB 45TL
Yeşil Beyaz 8GB: 1000 DK + 1000SMS + 8GB 75TL
Yeşil Beyaz 16GB Platinum: 2000 DK + 1000SMS + 16GB 105TL
Yeşil Beyaz 32GB Platinum: 2000 DK + 1000SMS + 32GB 145 TL.