ankara escort







Oyun kurucun olmayınca


Beşiktaş, geçtiğimiz haftanın en gollü skorunu alan bir rakip.



Vodafone Arena’daki mücadelede Samet Aybaba’nın rakibini çok iyi analiz ettiği ilk 25 dakikalık bölümde ortaya çıktı.

Beşiktaş’ın en etkili ismi Adem Ljajic’i Stephana Badji, Atiba’yı ise Henri Saivet ile yakın markaj uygulatarak, rakibine rahat top yapma şansı tanımadı.

Ancak 25. dakikadan sonra, Bursaspor’un savunmasının sol kanadı tekleme başladı. Latovlevici’nin Umut Meraş’a yardıma gelememesi, Saivet’in orta alanda hatalı paslarıyla kaptırdığı toplar, Lens ile birlikte Bursaspor kalesinde tehlikeli olmaya başladı.

Bursaspor, uzun toplarla Beşiktaş yarı alanına gönderdiği uzun toplarda Umut Nayir’i önce Mirin, sonrasında da Atiba geçit vermeyince, yeşil beyazlılar, Beşiktaş kalesinde tehlikeli olmaktan çok uzaktı.

40.dakikada Lens’ın ara direğe gönderdiği topu göğsü ile kontrol eden Burak Yılmaz’ın uzak direğe vuruşunda top yan direğe çarparak filelere gitti. İlk yarıda Bursaspor’un en başarılı ismi Muhammed Şengezer’in yapabileceği bir şey yoktu.

İkinci yarıya Bursaspor, Latovlevici’nin yerine Lima’yı alarak başladı. Ancak Timsah’ın en büyük sıkıntısı oyun kurucusunun olmamasıydı. Orta alandan organize olarak bir tek atak yapamadı Bursaspor. Buna birde Arjantinli Vergini’nin ikramını Burak Yılmaz değerlendirdi ve skoru 2-0 yaptı.

Oyun kurucun yok. Golü atabilecek oyuncun yok.

Sahada Umut Nayir canını dişine takıp mücadele ediyor. Taraftarların ıslıkla protesto ettiği Yusuf Erdoğan son 10 dakikada Beşiktaş savunmasının sağ kanadını yol geçen hanına çevirdi.

Yusuf’un, Lima’nın ortalarında Umut Nayir ile son 10 dakikada oyuna dahil olan Kubilay Kanatsızkuş biraz şanslı olabilselerdi skor böyle olmazdı.

Sonrasında puanın aslanın midesine indiği bu dönemde İstanbul’dan eli boş döndü. Ama şunu unutmamak lazım. Bursaspor, Beşiktaş kalesine ilk şutunu 64. Dakikada Yusuf Erdoğan ile atabiliyorsa söylenecek bir söz bulamıyorum.

Eldeki kadro bu.

Samet hocayı eleştirmekten çok, transfer tahtasını açamayan yöneticileri eleştirmek gerek.

Bu maçta yine kalede Muhammed Şengezer farkın daha da açılmasını önleyen isim oldu. 

Şimdi Beşiktaş maçı geride kaldı.

Önemli olan cumartesi günü saat 16.00’da Çaykur Rizespor ile yapılacak maçı kazanabilmek.

Timsah, o maçı kayıpsız geçebilirse biraz olsun soluk alır ve ileriki haftalar için umutlanır.