ankara escortNeler oluyor bize!


1963 yılında kurulan Bursaspor, bugünlerde tarihinde bir beraberlikler rekoruna imza atmak üzere.Dile kolay yeşil beyazlılar tam 12 haftadır, sürekli olarak ise 4 haftadır iyi oynamasına karşın bunu sahaya bir türlü yansıtamıyor. Ligin ikinci yarısında takımın üzerinde Bursaspor’un üzerinde bir karabulut dolaşıyor.

Nedendir bilinmez, uzayıp giden ve takıma dönüşleri geciken sakat futbolcular, en kritik anlarda sakatlanıp haftalarca takımdan uzak kalan golcüler. Sonuçta Bursaspor, hak ettiği puanları maalesef bugüne eksiklikleri nedeniyle elde edemedi.

Üzerine üstlük yönetim kapalı transfer tahtasını açtıramayınca gereken takviyelerde olmadı. Böyle olunca da herkes de öfke var ki sanki barut. Kibriti yaksan parlayacak yer alıyor.

Özellikle Atiker Konyaspor karşılaşmasında Bursaspor’un yanında futbol şansının bir kez daha yanında olmadığını üzülerek gördüm. Bu kadar iyi futbol oynayan bir takımın tek eksiği gol. Ama o da şanssızlıklardan bir türlü olmuyor.

Daha 4. Dakikada Letovlevici’nin ortası Aytaç Kara arka direkte bomboş vuruyor. Top kale direğinden geri dönüyor. Bur şanssızlık daha penaltıda yaşandı. Bursaspor, sahasında Evkur Yeni Malatyaspor maçında Aytaç Kara direğe takılmıştı. Pazartesi akşamı da takımın en çalışkanlarından birisi olan Umut Nayir’in penaltısında top kale direğinden döndü.

Bursaspor’da bazı hesapların şimdiden kesilmek üzere olduğunu görmek beni çok üzdü. Takımın baskı kurmuş saldırıyor. Samet hoca sahanın en çok kaşan isimlerinden Yusuf’u çıkartıyor. Tribünler alkışlayıp moral vereceğine ıslıklayıp protesto ediyor.

Sevgili taraftarlarımız daha ikinci yarının üçüncü maçını oynuyoruz. Önümüzde çok uzun bir zaman var. Sakin olmazsak, bu öfke patlamasının sonucunu bu sezon sonunda çok kötü bir şekilde öderiz. Bu nedenle herkesin şapkasını önüne koyup sakin kafa ile düşünmesi şart.

Tribünlerin bölünmesi demek, takıma destek vermemesi, Bursaspor’un en büyük silahlarından birisini yok eder. Bu nedenle hepimiz ‘Neler oluyor bize’ diyerek oturup bir düşünelim.

Atiker Konyaspor maçında harika bir gol atıyorsun, VAR iptal ediyor.  Ancak VAR’ın başındaki hakemler Skubiç’in kambura yapmasını görmeyip, sendeleyen Burak Kapacak’ın üzerine çıkan Serkan Kırıntıla’ya faul yapıldığına hükmediyor.

Bence bunda en büyük etken ise Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Bursaspor maçında VAR ile hakkımız yendi demesinin yattığını düşünüyorum. Ali Koç’un bu sözlerinden sonra MHK faturayı hemen kesti. Ali Koç’u da MHK’yi de yürekten kutluyorum. Ancak Ali Koç unutmasın ligin ilk maçında Bursaspor’u VAR ile nasıl yendikleri. Oturup o maçı bir kez daha akıl hocalarıyla birlikte izlesin. Sonra da Bursalılardan özür dilesin.

Gerçekten Türkiye Futbol Federasyonu’nda, hem de Merkez Hakem Komitesi’nde Bursaspor’u gerçekten sevmeyenler çok olduğuna inanıyorum. Eğer insanlar baktıklarını göremeyeceklerse, yorumlayamayacaklarsa, o hakem düdüklerini duvara asıp bu işe nokta koysunlar.

Bursaspor’un bugüne kadar VAR sistemi ile iptal edilen golleri sonrasında tam 10 puanı elinden uçup gitti. TFF’de de Bursalı yönetici var. Ben onun bu konuda bir şeyler yaptığına hiç inanısım gelmiyor. Yoksa Mustafa Çağlar devreye girmiş olsaydı, bu kadar kolay bir şekilde Bursaspor ile oynanmazdı.

Şimdi cumartesi günü İstanbul’da kritik bir Beşiktaş karşılaşması var.

Rakip Antalya’ya deplasmanda tam yarım düzine gol atmış bir takım Beşiktaş.

Ben artık, Bursaspor’un üzerindeki şanssızlıkların bu maçla birlikte sona ermesini arzuluyorum.