Divan gibi Divan


Başkan İdris Sevinç ve 2. Başkan Murat Gülez’i bursa.com ‘un canlı yayınında Serkan Yetişmişoğlu ile birlikte konuk ettik. Seçilir seçilmez kolları sıvayan yeni ekibe, hedeflerini ve projelerini sorduk.Divan Başkanlık Kurulu’nda olması gereken değişiklik gerçekleşti ve yeni bir kadro işbaşı yaptı. “Olması gereken” yazdım; ama aslında bu sadece benim değil herkesin düşüncesiydi.

Çünkü Divan Kurulu üç ayda bir toplantılar yapan, yapılan toplantılarda havanda su dövülen ve oturumlar bittiğinde dağılırken divan üyelerinin dahi “Ee noldu ne yaptık, neyi hallettik şimdi biz?” diyerek ayrıldığı, Divan dışındakilerin de “Bu Divan ne işe yarıyor Allah aşkına” diye eleştirdiği bir haldeydi.

Bunu son zamanları için falan söylemiyorum. En başından beri beklenen çalışmalar içerisinde hiç olamadı. Divan Kurulu kişilerden bağımsız, camiayı birleştirici, camiaya güven veren bir organ olmalıydı. Bunun için de Başkanlık Kurulu’ndaki isimler çok önemliydi.

İki liste seçime girdi. Son ve haklı olarak çok eleştirilen yönetimin devamı niteliğindeki liste kaybetti. İdris Sevinç başkanlığındaki liste kazandı. Yeni ekipte camiada iz bırakmış Bursaspor eski başkanı Murat Gülez gibi bir ismin olması çok önemli.

Başkanlık Kurulu yönetiminde rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı’nın kardeşi Serdar Yazıcı, Haluk Sivri, Mümin Pekcan bulunuyor. Yedek listedeki isimler ise Ramiz Şentürk ve Aydın Çoközler. Hepsi de camiada bilinen ve değer gören isimler.

Başkan İdris Sevinç ve 2. Başkan Murat Gülez’i bursa.com ‘un canlı yayınında Serkan Yetişmişoğlu ile birlikte konuk ettik. Seçilir seçilmez kolları sıvayan yeni ekibe, hedeflerini ve projelerini sorduk. Onlar da özlenen ve olması gereken Divan Kurulu’nu oluşturmak için çalışmalara başladıklarını, projelerini de anlatarak net olarak belirttiler. Öncelikle camiada en büyük eksik olan birleştirici rol ve vefa duygusunu ön plana çıkaran çalışmalar içinde olduklarını gördük.

Bursasporlulukları, eski dostlar olmaları, geçmişte yaptıkları çalışmalar ve tecrübeleri ile başarılı olacaklarına ben inanıyorum. İkinci başkan Murat Gülez bir divan toplantısına Sepp Piontek’i de davet etmeyi planladıklarını ilk kez bursa.com’un yayınında ifade ederken, Divan toplantılarının artık hareketli olacağı mesajını da vermiş oldu.

Toplantılarda üyelerin daha aktif olması için pek çok proje geliştirdiklerini, herkesin katılımcı olmasını amaçladıklarını da anlatan Sevinç ve Gülez, camianın ileri gelenleri ile tek tek buluşup görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Bursasporluların da böyle bir ekibe gereken desteği vermesi gerekiyor. Divan gibi Divan için doğru isimler bir araya gelmiş durumda.

Camia gibi camia olmak için de herkes üzerine düşeni yapmalı…