Bursaspor’a ihanet eden kimler


Bursaspor Kulübü nedendir bilinmez, her zamanki gibi saat karmaşası yaşıyor. Her zamanki gibi her şeyi birbirine karıştırmayı çok ama çok seviyor.Dün saat 18.00’de Samet Aybaba’nın basın toplantısı Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde. 18.30’da ise Divan Kurulu toplantısı Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı’nda. Ben her ikisini de takip etmeyi planlamıştım. Ama olmadı.

Neden derseniz;

Samet Aybaba, MKE Ankaragücü maçı öncesinde futbolcularıyla bir toplantı yaptı ve basın mensuplarının yanına ancak 18.20’de geldi. Konuşmanın bitmesi ise 18.30’u geçti.

Timsah Arena’ya gitmek istedim. Ama yoğun trafik nedeniyle geri dönmek zorunda kaldım.

Ey, Bursaspor Kulübü’nü yönetenler. Sizler başkan Ali Ay’ın önemli açıklama yapacağını biliyorsunuz. Niçin iki toplantının saatini çakıştırdınız doğrusu merak ediyorum. Teknik direktör Samet Aybaba’nın toplantısında sadece ben, Fatih Akkuş ve Anadolu Ajansı vardı. Diğer gazeteciler ve ajanslar maalesef gelme zahmetine bile katlanmamıştı.

Bence Samet Aybaba’dan çok, Divan Kurulu’nda Başkan Ali Ay’ın açıklamaları çok önemliymiş. Onları canlı dinleyemediğim, kaçıramadığım, üyelerin neler söylediklerini duyamadığım için çok ama çok üzüldüm.

Ali Ay’ın bu sözlerine tüm Bursalılar bence dikkat kesilmeli. Ay, “Biz hep birlikte, sizlerle beraber ekonomik ve sportif manada ölümünesavaş verirken, ne yapıldı biliyor musunuz? Bursaspor’a nefes aldıracak, Bursaspor’u büyük bir dertten kurtaracak bütün çabalarımız sabote edildi” dedi.

Ardından hızını alamayan Ali Ay, “Akaryakıt, depolama ve diğer alanlarla ilgili yaptığımız her görüşmede, bizimle işbirliği yapmaya hazır insanların arkasından dolanıp, onları yalan yanlış bilgilerle vazgeçirdiler. Hatta stat ismi konusunda yurtdışı temaslarımız sırasında bile Bursaspor’un önünü tıkamak için ellerinden geleni yaptılar. Bunlar Bursaspor’a pusu atan insanlar. Asıl acı olan, bunların arasında, Bursaspor’a hizmet için sizin karşınıza çıkanların bulunması” sözleri benim gibi Bursaspor Kulübüne üye olan herkesin kalbine saplanan bir hançer gibiydi.

Ancak başkanın unutmaması gereken bir şey daha var. Yönetimine seçtiğiniz bazı arkadaşlarınız içeride konuştuklarınızı, basına sızdırmasaydı, hepsi yürekli olsaydı, kimse sizin temaslarınızı öğrenmez önlemezdi.

Evet sevgili Ali Ay Başkan. Madem sen bunların isimlerini biliyorsun. Önce kamu oyuna açıkla, ardından da Bursaspor Kulübü üyeliklerini düşürtmek için düğmeye bas.

‘İpliklerini pazara çıkartacağım’ dedin. Sakın geç kalma sayın başkan. Çıkart ipliklerini, herkes kimin ne mal olduğunu, öğrensin.