Bursaspor hesabı kapadı


Bursaspor Basketbol, devre arasında yaptığı iki takviye Evren Büker ve İzzet Türkyılmaz ile ligin tozunu atmaya devam ediyor.Potanın Timsahı, bu sezonda Bursa’daki ilk yenilgisini tattıran rakibi Düzce Belediyespor’u, deplasmanda etkili bir oyun ile 77-64 yenerken, hem rakibi ile arasındaki hesabı kapattı, hem de şampiyonluk yarışında önemli bir adım attı.

Kadro kalitesini koruyan Bursaspor Basketbol, ikinci yarıda başarılı bir performans ortaya koyarak üçüncü sıraya kadar yükselen Düzce Belediyespor karşısında özellikle ilk ve üçüncü çeyrekteki skor üstünlüğü ile galibiyete ulaşırken, maç içerisinde inişli çıkışlı grafik yaşadı.

Ancak, tecrübeli oyunculardan kurulu olan yeşil beyazlılar, taraftarlarının verdiği inanılmaz destekle, tam 4 periyotta inanılmaz bir mücadele ortaya koydu ve bileğinin hakkı ile galibiyete ulaştı.

Bursaspor Basketbol 22 maçta 19 galibiyet 3 yenilgi ile zirvedeki yerini korurken, en yakın takipçisi olan OGM Ormanspor ise 6 yenilgi ile yeşil beyazlıları takip ediyor. Bu hafta cumartesi günü saat 18.00’de Bursa’da oynanacak olan OGM Ormanspor karşılaşması bir anlamda Potanın Timsahı’nın bir hesabı daha kapatması anlamına gelecek. Hem de şampiyonluğa bir adım daha yaklaşacak.

Yeşil beyazlılarda maçın yıldızı tartışmasız Dejan Borovnjak oldu. Dejan mücadeleyi 22 sayı 13 rebaund, 2 asist, Karlo Vragoviç 17 sayı 6 ribaund, 4 asist, Recep Doğrusöz 17 sayı 1 ribaund 8 asist ile tamamladı.

Bugün Bursaspor en büyük sorunu serbest atışlarda yaşadı. Yüzde yüz ile oynayabilmiş olsaydı maç daha farklı skorla bitecekti. Potanın Timsahı 17 kez geldiği çizgide sadece 7 sayı bulurken, 10’nunu ise kaçırdı.

Yeşil beyazlılarda, süre alan isimlerden Evren Büker 8 sayı, Can Özcan 5, Erbil Eroğlu ise 2 sayı atarak galibiyete imza atan isimler oldu. Son 2 dakikada oyuna dahil olan Ata Kahraman ise bu kez sayı üretemeden maçı tamamlamak zorunda kaldı.

Bursaspor’da istatistiklere baktığımızda 2 sayılık atışlarda 37’de 23 ile yüzde 62’lik isabet bulurken, 3 sayı atışında 25’te 8 isabetle yüzde 32, faul atışlarında ise yüzde 41’lik ortalamayı bulurken, maç boyunca toplam 32 ribaund alırken, Düzce Belediyespor ile 38 ribaund aldı.

İzzet Türkyılmaz sayı üretmese de mücadelesiyle yine alkış aldı. Tecrübeli pivot son 3 dakikada 5 faul almasına karşın maçı 6 sayı 8 ribaund 3 asist ile tamamladı. Düzce Belediyespor’da ise en çok sayı üreten isim 19 sayı ile İsiah Umiping oldu. Steve Taylor 14 sayının yanı sıra 17 ribaund aldı. Taylor’un bu katkısı takımını galibiyeti getirmekten uzaktı.