Bozbey, flaş bir kararla AK Parti’ye geçiyor mu?


Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in, flaş kararıyla AK Parti’ye geçeceği, bir kez daha gündeme getirildi.4 dönemdir, 20 yıldır…

İşbaşında bulunuyor.

DSP’den 1999’da göreve ilk seçilmişti, ancak sonraki dönemlerle CHP’den seçilerek, görevine devam etme başarısını göstermişti.

AK Parti’nin yönetimindeyken…

Bozbey’e sert sözleri, eleştirileriyle bilinen Tahir Kahveci, sosyal medyadaki yeni açıklamasıyla yeniden dikkati çekiyor.

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı’nda, daha önce ‘Teşkilat Başkanı’ görevindeyken sürdürdüğü tepkisel refleksi, devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde…

Yine, tepkiliydi!

Kurulduğundan beri…

AK Parti’nin, Bursa’da tek alamadığı belediyenin Nilüfer olduğunu ve Bozbey’in de aralarına katılacağının hep konuşulduğunu anımsatıyor.

CHP’deki olağaünüstü kurultay tartışmalarından olsa gerek, karşıtlığına devam ettiği o ihtimali de, yeniden gündeme getirdi.

Bozbey’in AK Parti’ye geçişi için…

Kahveci, “Bugünlerde de, yine aynı gündem var.Fakat bu sefer Mustafa Bozbey'in partisi CHP ile sorunları nedeniyle bu söylem daha ciddi bir söylem halini aldı.” diyor.

Bu gerekçeyle…

Açıkça yazdığını yeniden yazdığını vurgulayarak, Bozbey’in yönetim anlayışını ve düşüncelerini bir kez daha eleştiriyor ve AK Parti camiasına mesaj veriyor.

Bozbey’in AK Parti’den adaylığının gerçekleşmesi durumunda, “Üyesi olduıum ve bir dönem Nilüfer’de yöneticilik yaptığım partime oy vermem.” diyor.
Sözlerinin sonu ise…

“Böyle bir şey olur mu, onu da sanmam!!!”

Peki…

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, alışık olduğu söylentiye ve Kahveci’nin açıklaması için ne diyor?

Yanıtını verirken…

Siyasi düşünce ve dünyaya bakışları farklı olsa da, ilk cümlesiyle Tahir Kahveci’ye aynı görüş birliğinde birleştiklerini görüyoruz.

Olasıık, iddia için…

Bozbey, “Böyle bir şey mümkün değil! Böyle bir şey, söz konusu olamaz!!!” derken, böylelikle de, mesajı çok yere oluyor.

Çünkü…

Siyasi partisi ve camiasına da, ilçe halkı ve yeniden göreve getiren seçmenlerine  de ‘mesaj’ vermiş oluyor.

Bozbey, yönettiği belediyesinin yönetim anlayışını ve hizmetlerini duyan ve bilen farklı yerli ve yabancı kentlerce örnek alındıklarını ve takdir edildiğini anımsatıyor.

Sözlerinin decamıyla…

“Geleceğimle ilgili ortaya atılmaya ve gündemde tutulmaya devam edilen art niyetli düşünce ve amaçlara yönelik amaç ve açıklamalara, şiddetle karşıyım.”

Bu arada…

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kızı Side Bozbey’in 15 Eylül’deki nikahı nedeniyle şu günlerde duygulu ve heyecanlı bir baba…

Nikah töreni, TÜYAP Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılacak.