Aktaş, Bozbey’le rekabeti başlattı!


Aktaş, Bozbey’le rekabeti başlattı!AK Parti’nin ‘Büyükşehir’ adayı Aktaş, CHP’li Bozbey’le rekabeti başlattı.
Dün…

‘Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Aktaş’ın mesleki buluşma davetindeydik ve haliyle söz, siyasetin gündeminden açıldı.

Başkanlık rekabeti açısından…
Her zamankinden daha güçlü ve tebessüm veren bir duruşla karşımızdaydı, veciz eleştirilerle özgüvenini ortaya koydu.
Konuşmasına başlarken...

Gazetecilerin, Bozbey’in davetine de gidebilmelerini, yetişebilmelerini, mesleki görev olarak önemseyerek, zamanı sabote etmeyeceğini gösterdi.

Basının, demokrasi için önemini vurgulayan ve gazetecilerin günün kutlayan konuşma yapan Aktaş, sözü siyaset gündemine taşıdı.

Demokrasi açısından…

Bozbey’le aralarında, sağduyu vardı, ancak Bursa’yı yönetebilmenin gelişen rekabetinde ise, söyleyecekleri oldu.

CHP’li rakibinin, toplumla iletişiminde sosyal medya üzerinden videolarla iletişim kurmasını, “Youtube’la belediyecilik olmaz.” sözüyle yorumladı.
Konuşmasının devamıyla…

Aktaş, saha ve imar yönetimi tartışmaları açısından “Yeşil alanlara, pastaneler yaptırmadık.” ifadesini de kullandı.
Nilüfer’in, tüm Bursa’ya örnek gösterilmesine de, “Bursa, bir köşesiyle değil, her köşesiyle değerlidir.” karşılığını veriyordu.
AK Parti’nin Bursa’daki aday tanıtımının, 13 Ocak’ta yapılacağına dikkati çekerek, ertesi günü sabahıyla artık seçim dönemine girmiş olacaklarını vurguluyordu.
Bozbey’in buluşmasına, kurumsal iletişimindeki sorundan kaynaklı olarak, doğrudan telefonla davet gelmediği için katılamadık.

Gün içerisinde…

Muharrem İnce, Bozbey’i ziyaret etti.

Bu arada…

AK Parti’de,  aday söylenti trafiği tavan yaptı.
Ortada dolaşan listele göre…
Osmangazi ve Yıldırım’ın belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmeyecekleri de, yeniden aday yapılacakları da konuşuluyor.
En çok konuşulan söylenti…

En büyük ilçeler olarak, Osmangazi’de Ahmet Yıldız, Yıldırım’da Oktay Yılmaz ve Nilüfer’de Necati Şahin ismi, ağırlıkla duyuldu.
Söylentilere karşılık…
Bursa’nın AK Parti’li milletvekilleri ve AK Parti’nin yüksek rakımlı katlarında, sayılı süreyle artık her saatin kolay geçmediğini de duyuyoruz.
AK Parti’nin Bursa’daki yerelinde, farklı isim iddiaları ve perde arkası açısından, seçim sonucu için ilçelerine göre, tereddütlü düşünceler de dolaşıyor.