ankara escortBursaspor ilk kez zorlandı


Bursaspor Basketbol, 2 sezondur, çeşitli entrikalarla son anda kaçırdığı Süper Lig trenine bu yıl binmeyi çok istiyor.Büyük fedakarlıklarla kurulmuş, mütevazi bir bütçe ile kolları sıvayan Bursaspor, ligin ilk haftalarında aldığı yenilginin ardından yenilgi nedir bilmeyen Potanın Timsahı, tarihi Atatürk Spor Salonu’nda yeni tarih yazmaya hazır görünüyor.

Evet;

Bursaspor şampiyonluk, Semt 77 Yalova Belediye Spor ise tehlikeli bölgenin yani düşme hattının üzerine çıkıp, son haftalarda sıkıntı yaşamak istemeyen bir takım.

Yalova temsilcisi gerçekten Bursaspor’un silahlarını çok iyi tanımış. Onları durdurabilmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Buna bir de yeşil beyazlıların ilk kez isabetli dış şut atamaması sonrasında skor gerçekten maç içerisinde yeşil beyazlılar lehine 10 sayının üzerine çıkamadı.

Bursaspor taraftarı gerçekten salonda bir başka güzel. Muhteşem bir ambiyans yarattılar. Takımın tıkandığı anlarda tezahüratlarıyla devreye girdiler ve kritik galibiyete inanılmaz katkı koydular. Onları ben yürekten kutlamak istiyorum.

Bursaspor, rakibi gibi görünün Ankara temsilcisi OGM Ormanspor ile Balıkesir temsilcisi Karesispor karşısında bir üstünlüğü var. Rakipleri 4’er kez yenilirken Potanın Timsahı ise 2 yenilgisi var. Şimdi tek hedef yenilgi almadan bundan sonra ligi tamamlayıp hedefe yürüyebilmek.

Tabii ki her maç kolay geçmeyecek.

Birbirinden zorlu maçla olacak.

Taraftarıyla bütünleşecek Bursaspor Basketbol her geçen hafta hedefine bir adım daha yaklaşacaktır.

Haydi yeşil beyaz sevdalıları bu takıma hep birlikte sahip çıkıp, üç yıllık Süper Lig özlemine son verelim.

Semt 77 Yalova Belediye maçına bakacak olursak, maçın yıldızını bulmak gerçekten çok zor görünüyor. Evet, Potanın Timsahı ilk kez böylesine hücum gücü düşük maç çıkardı. Sayı makinesi olarak görülen isimler çift haneli rakamlara zor çıkabildi.

Bursaspor’dan kim maçın yıldızı olur derken istatiklere baktığımda görünmeyen kahramanların iki kişi olduğunu gördüm. Bunların başında 17 sayı 4 ribaunt, 2 asistle oynayan Recep Doğrusöz ile, maçta var mıydı yok muydu diye tribünde birbirimize sorduğumuz Dejan Borovnjak 11 sayı 11 ribaund ile maçın gerçekten önemli isimlerdi.

Sonrasında unutmamak lazım, kritik anlarda attığı üçlükle 14 sayıya imza atan Karlo Vragoviç, 8 sayı ile oynayan Can Özcan, 7 sayı ile oynayan Ali Işık, 2 kritik üçlük atan Evren Büker. Tüm takımla birlikte galibiyete katkı koyan isimlerdi.

Takıma yeni katılan isimlerden İzzet Türkyılmaz, antrenman eksikliği belli oldu. Birkaç hafta sonra İzzet, tecrübesiyle takıma dahil olarak, maç içerisinde Dejan’ı rahatlatabilecek bir isim olacaktır.