sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Yılın annesi ilan edildiler

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, AK Parti Kadın Kolları, evlatlarının acısıyla Türkiye'nin tanıdığı iki anneyi yılın annesi ilan etti.

Yılın annesi ilan edildiler
- A +

 

AK Parti Kadın Kolları Anneler Günü’nde anlamlı bir faaliyete imza attı. Anneler Günü münasebetiyle, hasta ve yaşlı ziyareti yapan kadın kolları, yaşadıkları acıyla Türkiye’nin gündemine oturan iki anneyi yılın annesi ilan etti.

Orhangazi’de Arapzade Mahallesi’nde yaşayan Salih ve Ayla Yüksel, 29 Kasım 2011 tarihinde hayatlarının en büyük acısını yaşadı. Yüksel ailesinin 6 çocuğundan 2’si olan 12 yaşındaki İrem Sılay ve 11 yaşındaki Gizem Beray birlikte banyoya girmişlerdi. İki kardeşin gülüşme sesleri biranda kesildi. Banyoda baygın bulunan kardeşlerden Gizem Beray hastanede öldü. İrem Sılay ise yaşam savaşına 4 gün dayanabildi. Türkiye Gizem Beray’ı sınıf arkadaşlarına öğüt verip sitem ederken öğretmenlerinin çektiği görüntü ile tanımıştı. Yüksel ailesinin acısı hala dinmedi. Acılı anne Ayla Yüksel her fırsatta kızlarının mezarını ziyaret ediyor.

Yerli ailesinin ise evine 28 Ocak 2015’te acı düştü. Biricik evlatları İbrahim Yerli birden ortadan kayboldu. 18 yaşındaki İbrahim’in cesedi 23 Şubat günü seyir terası yakınlarında bulundu. İşadamı babasının yanında çalışan şoför tarafından öldürüldüğü ortaya çıkan İbrahim, Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Orhangazililer vahşi cinayet sonrasında sokağa dökülmüş tepkisini duyurmuştu. İşte o gün İbrahim’in acılı annesinin ağzından dökülen kelimeler herkesi etkilemişti. Türkiye, evlat acısıyla yanan anne Özlem Yerli’yi, “İbrahim tuzağa düşmedi, hınzır tuzağa düştü. Hiç yanmıyorum, hiç üzülmüyorum, ne mutlu bana. Şehit anasıyım. Hiç kimseye Allah böyle küçük yaşta vermesin şehit oğlunu” sözleriyle tanımıştı.

YILIN ANNESİ İLAN EDİLDİLER

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hacer Cemre Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri, yaşanabilecek en büyük acıları yaşamış olan iki anneyi Anneler Günü’nde yalnız bırakmadı. AK kadınlar; Gizem ve İrem’in annesi Ayla Yüksel ve İbrahim’in annesi Özlem Yerli’yi evlerinde ziyaret etti. Acıları ilk günkü gibi taze olan annelerin her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Yavuz, “Acınızı dindirmez biliriz ama bizler de sizin evlatlarınız sayılırız” dedi.
İki anneye de merhum çocuklarının fotoğraflarının yer aldığı albümler hediye edildi. Yavuz, Ayla Yüksel ve Özlem Yerli’yi yılın annesi ilan ettiklerini açıkladı.

HASTANEYE GECE ZİYARETİ

AK Partili kadınlar Anneler Günü ziyaretlerini gece de sürdürdü. AK Kadınlar Orhangazi Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görevli sağlık çalışanı anneleri de unutmadı. Gece Acil Servis’e gelen kadın kolları yönetimi mola saatinde çalışan anneler için pasta kesti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler