Vali Karaloğlu şampiyonları kabul etti

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bayanlar CEV Challenge final maçında Uralochka NTMK Ekaterinburg takımını yenerek Avrupa Şampiyonu olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı'nı Tarihi Heykel Valilik binasında ağırladı.

Vali Karaloğlu şampiyonları kabul etti
- A +

 

Başarılarından dolayı Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı'nı Altın'la ödüllendiren Vali Karaloğlu, 2015 yılının spor açısından Bursa için güzel bir yıl olduğunu belirtti.

Sporcuları kutlayan Vali Karaloğlu: "2015 yılı Bursa sporu açısından, bizim açımızdan güzel bir yıl oldu. İlk defa bir takımımız voleybolda Challenge Cup-Woman'da Avrupa şampiyonu oldu. O gün gerçekten Cengiz Göllü salonunda heyecanlı çok güzel bir gün yaşadık. Maç gitti geldi ama en sonunda kupa da geldi. Ben bütün arkadaşlarımı başta teknik heyetimiz olmak üzere tüm sporcularımızı kutluyorum.

SPOR ŞEHRİ

Bursa artık bir spor şehri. Bir taraftan Büyük Şehir Belediyemiz, diğer taraftan Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere Bursa'da sporun alt yapısına çok önemli yatırımlar yapıyoruz. Büyük Şehir Belediyemiz özellikle okul sporlarına, okullardaki spor salonlarının tamamlanmasına ve halkın kullanımına açık, açık ve kapalı spor alanlarının yapımında çok önemli yatırımlar yapıyor. Bunun üzerine birde takım sporlarında Avrupa şampiyonluğu gelince yapılan işlerin başarıya ulaştığını da görüyoruz. Ben bu bağlamda Büyük Şehir Belediye Başkanımız Recep Altepe'yi kutluyorum tebrik ediyorum. Sadece Avrupa şampiyonluğu için değil, Bursa'yı bir spor şehri yapma noktasındaki çalışmaları dolayısıyla kutluyorum.

Büyük Şehir Belediyesi Bayan Voleybol Takımı bu seneyi Avrupa kupasıyla kapadı inşallah gelecek sene de aynı Challenge Cup'ta olacağız. Teknik Heyetimizi ve sporcu kardeşlerimi kutluyorum. Yorucu bir sezonun ardından Avrupa'da şampiyonluk, Türkiye'de beşincilik ve Avrupa Challenge Cup'a katılma hakkı elde etmek, bu kadar güçlü kulüp takımlarının ve kurum takımlarının arasında ciddi bir başarı. Başarılarınızın devamını diliyorum. İlin Valisi olarak bu gün burada sizleri ağırlamaktan da büyük bir mutluluk duyduğumu ifade ediyorum." dedi.

Teknik ekip ve yönetim kadrosu ile birlikte oyuncularında katıldığı programda konuşan kaptan Seda Eryüz ise, Vali Karaloğlu'na davetinden dolayı teşekkür ederek sezon başında kupa hedefi ile yola çıktıklarını ve Bursa'ya kupayı kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirtti.Kulüp Başkan Yardımcısı İlhan Saltık da, Bursa'ya ve Türk sporuna katkı koymak için çalıştıklarını belirterek sporu destekleyen Vali Karaloğlu'na teşekkürlerini iletti

FOTO GALERİ

Yorum Ekle

İlgili Haberler