Türkiye'de 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor.

Türkiye'de 23 Nisan coşkusu
- A +

 


TBMM, kuruluşunun 95. yılı olan bugün seçim tatiline, saat 14.00'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel oturumuyla ara verecek.

Meclis'in 95'inci açılış yıl dönümü itibariyle ilk resmi tören saat 09.00'da, TBMM Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başladı. TBMM Başkanı Çiçek, beraberindeki heyetle Anıtkabir'de, saat 09.15'de, Atatürk'ün mozolesine çelenk koydu.
Cemil Çiçek mesajını okudu:
Devletimiz güçlü bir devlet milletimiz onur içinde ebediyen yaşayacaktır. Emanetiniz emin ellerdedir. Bize bıraktığınız emanetten minnet duyuyoruz ruhunuz şad olsun.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı başkanlığındaki heyet, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Bakan Avcı, heyetteki Türk bayrağı taşıyan öğrencilerin ellerinden tutarak Aslanlı Yol'dan geçti. Daha sonra Avcı ve beraberindekiler, Atatürk'ün mozolesine çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.

Buradan, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Avcı, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:

"Ulusal egemenliğin, kayıtsız şartsız millete verilişinin 95. yıl dönümünü kutlamak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşku ve heyecanını paylaşmak için, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla birlikte Başöğretmen Atatürk'ün huzurundayız. Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için açtığı yolda var gücümüzle ilerliyor ve Başöğretmenimizi sevgiyle anıyoruz."

Bakan Avcı, Anıtkabir özel defterine yazdıklarını, yanındaki öğrenciye okuttu.

Bu arada, Anıtkabir merdivenlerinde Bakan Avcı'ya öğrenciler tarafından çiçek verildi. Bakan Avcı, çiçekleri veren öğrencilere teşekkür ederek, onlarla fotoğraf çektirdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler