Terleme problemi olanlar dikkat!

El ve koltuk altı terlemelerinden ameliyatla kurtulabilirsiniz

Terleme problemi olanlar dikkat!
- A +

 

Batman’da özel bir hastanede görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Oktay Aslaner, el ve koltuk altı terlemesinin vücudun bir savunma mekanizması olduğunu, bu şekilde vücut sıcaklığının ayarlandığını söyledi.

Op. Dr. Aslaner, "Terleme esasen vücudun savunma sistemlerinden bir tanesi, vücut ısısının normal seviyede kalması için gerekli olan bir mekanizmadır. Fakat bazı durumlarda bu aşırı miktarda olmakta ve kişilere ciddi sıkıntı yaratmaktadır. Özellikle el ve koltuk altlarında aşırı meydana gelen terlemeler ameliyat yöntemiyle tedavi edilebilmektedir.

Şimdi burada asıl kesin çözüm olarak önerilen tedavi yöntemi bu bahsettiğimiz sempatik sinir sistemi blokajı. Göğüs kafesinin içerisinde bizim omurgamızın her iki yan tarafında ince ip şeklinde uzanan bir sinir sistemi var. Bu belli kısımları vücudun belli bölgelerine hitap etmekte ya da belli bölgeleri yönetmektedir. Koltuk altlarına terlemeye yol açan kısımları biz klipsleme yöntemi dediğimiz bir yöntemle klipsleyerek bu kısımları iptal edip vücutta oluşan terlemeyi durduruyoruz. Bu da yapılacak ameliyat yoluyla vücuttaki terlemeyi göğüs kafesi açılmadan yapılıyor göğüs kafesinin yan tarafından bir delik açılmak suretiyle oraya kamera yerleştirilip yine aynı delikten de o klipsleme yöntemi yapıyoruz ve yapılan ameliyat sonrası genellikle bir sorun oluşmadığı müddetçe hasta bir gün sonra hasta eski sağlığına kavuşuyor" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler