Şehit astsubay, katil zanlısının çocuğuna sahip çıkmış

Aydın’da jandarma ekipleri ile girdiği çatışmada 35 yaşındaki Astsubay Emrah Ünalan’ı şehit eden, Uzman Jandarma Çavuş İrfan Yüksel’i de yaralayan 39 yaşındaki Hüseyin Türkmen’in ailesi ilk kez konuştu.

Şehit astsubay, katil zanlısının çocuğuna sahip çıkmış
- A +

 

Aydın’da iki yıl önce, boşanma kararı alıp babasının evine giden eşi ile kayınbiraderini av tüfeğiyle vurarak yaralayan, kayınpederini de öldürüp kaçan Hüseyin Türkmen, geçen 28 Ocak’ta Eğrikavak Mahallesi yakınlarında jandarma ekipleriyle silahlı çatışmaya girerek Astsubay Emrah Ünalan’ı şehit edip, Jandarma Uzman Çavuş İrfan Yüksel’i de yaraladı. Katil zanlısı Hüseyin Türkmen’in yakalanması için birçok ihbarı değerlendiren ve arazide çalışma başlatan jandarma, henüz sonuca ulaşamadı. 
 
"ÖLÜNÜ DEĞİL, DİRİNİ GÖRMEK İSTİYORUZ" 
 
 Hüseyin Türkmen’in hayatından endişe eden ailesi, ilk kez açıklama yaptı. Oğlunun bazı zamanlar kendilerini aradığını, ancak 15 gündür haber alamadıklarını belirten anne Şehriye Türkmen, "Artık kan dökülmesini istemiyoruz. Hayattaysan, bir an önce teslim ol. Ölünü değil, dirini görmek istiyoruz" diyerek çağrı yaptı. 
 
"NASIL YAPTI İNANAMIYORUZ"
 
Baba 70 yaşındaki Mustafa Türkmen de, "Bunları nasıl yaptı, inanamıyoruz. Miras yüzünden ablasıyla kavga etti ve cezaevine girdi, çıktıktan sonra da eşiyle araları bozuldu. Eşinin ailesiyle tartışmada silahla ateş etmiş, ayaklarından yaralamış. Öldürmek istese başlarına ateş ederdi" dedi.
 
ŞEHİT ASTSUBAY, OĞLUNA SAHİP ÇIKMIŞ
 
Bu arada, şehit olan Astsubay Emrah Ünalan ile ilgili ortaya yeni bir ayrıntı çıktı. Astsubay Ünalan’ın, Hüseyin Türkmen’in oğlunu yetiştirme yurduna yerleştirerek, sahip çıktığı öğrenildi. 
 
Hüseyin Türkmen’in şehit ettiği Ünalan ile yakalama çalışmaları sürerken telefonla görüştüğünü öne süren baba Mustafa Türkmen, şunları söyledi:
 
"Hüseyin Türkmen’in tek üzüntüsü, oğlunun eğitimsiz kalmasıydı. Astsubaya, ’oğlumu yurda yerleştir, teslim olacağım’ demiş. Astsubay da torunumu yurda kendisi yazdırdı. Ancak oğlum verdiği sözü tutmadı. Birkaç kez çatışmaya bile girmişler. Maalesef oğlum askeri şehit etti. Astsubay benim de evladım gibiydi. Oğlum, nereden arıyordu bilmiyoruz ama telefon ediyordu. 15 gündür hiç aramadı ve hayatından endişe ediyoruz. Ölmüş olabilir. Çok inatçıdır, cesedinin bulunmaması için her şeyi yapar."

Yorum Ekle

İlgili Haberler